Vybíráme kočičí strom anebo vše pro blaho naší kočky

Jak nás asi vnímá naše kočka? Prozatím to pořádně nevíme, i výsledky studií se liší. Někteří tvrdí, že v nás kočka vidí další kočku, tak trochu hloupou a méně schopnou, která se ale je ochotna podělit o jídlo. Jiné studie přikládají lidským páníčkům privilegovanou pozici, do níž kočka pasuje své chlebodárce, kterým zároveň projevuje přízeň. Ať je to tak či tak, jedno je jisté. Kočka je nezávislý tvor, který si vždy prosadí svou a to dokonce i v případě úpravy našeho interiéru, pokud v něm tedy žije s námi. Dopřejte jí to nejlepší a bude se vám s ní žít opravdu báječně.

 

Kočka není tak náročná jako pes, ale…

Přestože je chov kočky méně náročný než chov psa, nikdy se od ní nedočkáte tak bezmezné lásky. Kočka je zkrátka osobnost, která si sama rozhodne o tom, jakou porci své přízně nám věnuje. Postarejte se o to, aby byla co největší a vyjděte ji vstříc koupí kočičího stromu, který zaujme ji i vaše návštěvy. Kočičí stromy můžete vybírat v různých velikostech, provedeních i rozměrech. Na co si dát při jeho výběru pozor?

 

Parametry kočičího stromu

V první řadě se zaměřte na celkové rozměry stromu. Ten by se měl vejít do vašeho bytu anebo na balkón. Někdo umísťuje kočičí strom do kryté zimní zahrady. Poté se zaměřte na počet prolézaček, houpaček a boudiček a přizpůsobte je počtu vašich koček. Důležitý je také počet odpočívacích míst. Ten by měl odpovídat počtu koček, které budou strom používat. Co je ale opravdu důležité je, aby byla všechna místa stromu dostupná člověku, protože nikdy nevíte, kdy bude potřeba z boudičky vytáhnout jiné domácí zvíře, například morče, které se v ní před kočkami ukryje. Při výběru kočičího stromu si všímejte také potahového materiálu, jímž je provedena finální úprava některých atrakcí. Měl by být zdravotně nezávadný, pevný a zároveň poskytovat kočce měkké místo k pohodlnému odpočinku. V neposlední řadě vezměte v úvahu barvu stromu, která by měla ladit s vybavením vašeho bytu.

 

Jaké jsou výhody kočičího stromu?

Nemusíte se rozmýšlet, zda koupit své kočičce škrabadlo, šplhadlo anebo relaxační vyvýšený piedestal. Jednoduše jí koupíte vše v jednom. A ona bude nadšená. Kočičí strom jí poskytne dostatek bezpečí a jistoty, ale i prostoru pro seberealizaci a zkoumání místa, kde bydlí, z jiné perspektivy.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *