5 tipů jak vnést do interiéru osobitost

Všimli jste si někdy, z jakých interiéru na vás dýchne příjemná atmosféra a kam se rádi vracíte? Většinou jsou to útulně zařízené domy nebo byty, netající se originálním designem a osobitostí. Víte, jak vnést osobitost i do svého bydlení a vytvořit ze svého domu nebo bytu útulný domov, kam se budou ostatní rádi vracet?

 

1) Zaplňte prázdné stěny

V současné době se k trendům znovu vrací zdi vymalované bílou barvou. Není to však o prázdných bílých stěnách. K bílé se skvěle kombinují doplňky, proto si můžete na bílou zeď pověsit i velmi barevný obraz, uháčkovanou dečku nebo svůj dům oživit přírodní dekorací. Pro vzdušný a otevřený prostor zvolte zrcadla, která se dají jednoduše na stěnu nalepit. Zajímavým nápadem jsou i zrcadlové mozaiky nebo mozaiky z obrazů.

 

2) Fotografie z důležitých momentů

Ve vašem bydlení by neměly chybět ani fotografie, ať už celé rodiny nebo třeba portréty. Nebojte se ve svém domě vystavit fotografie také z důležitých životních momentů, kam patří svatba, narození dítěte nebo důležitá rodinná oslava, případně výročí. Nechte si vytvořit skleněnou desku s fotkou, která bude zdobit váš interiér a při pohledu na ni si vždy vzpomenete na příjemné prožitky, s ní spojené.

 

3) Vlastní tvoření

Kromě fotografie na skle si můžete vyrobit z fotek i vlastní koláž a do svého domu vnést rodinnou atmosféru například i pomocí rodokmenu. Pokud máte volnou zeď, nebojte se ji pomalovat a vytvořit velký a rozvětvený strom. Může to být statný dub, buk nebo třeba jabloň, pokud patří mezi vaše oblíbené stromy. Zavěste k malovanému stromu rámečky a do nich dejte fotografie všech členů rodiny.

 

4) Děti vyrábí

Vystavte v interiéru výrobky svých dětí. Je jedno, zda se jedná o obrázky ze školky, ze školy nebo třeba za školní družiny. Ukažte svým dětem, že jste na jejich díla hrdí a že chcete, aby je viděli i ostatní. Výrobky, které se nedají dát na zeď, můžete vystavit v obývací stěně, v prosklené knihovně nebo třeba na krbu.

 

5) Nedržte se zpátky

Při zařizování interiéru se inspirujte časopisy o bydlení, případně si nechte interiér navrhnout profesionály. Vždy však přidejte i kousek z vás, ať už se jedná o zmíněnou skleněnou fotku, výrobky od dětí nebo třeba vlastnoručně namalovaný obraz na zeď. Vždy své bydlení zařizujte tak, abyste se v něm cítili dobře a nemyslete na to, co řeknou ostatní.

Fotografie, obrazy i dekorace z cest vytvoří z vašeho domu osobitý domov, kam se budete rádi vracet a kde budete trávit příjemné chvíle s rodinou. Nebojte se jít příkladem a udávat trendy v bydlení.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *