Příslušenství pro stavební pouzdra zvyšuje jejich komfort

Stavební pouzdra se stala nedílnou součástí moderních domů. V interiéru poskytují úsporu místa, bezbariérový průchod a pohodlné oddělení nebo propojení místností. Při jejich výběru je dobré myslet i na příslušenství, které ještě více zvyšuje komfort otevírání zasouvacích dveří.

 

Tichá manipulace s posuvnými dveřmi

Stavební pouzdra jsou běžně vybavena tichým pojezdovým mechanismem uloženým ve speciální hliníkové liště, který zajišťuje plynulý a bezhlučný pohyb dveřního křídla. Systém je navíc možné doplnit o tichý doraz, který zajistí postupné zavření dveří bez jakéhokoliv hluku či bouchání a dveřní hrany tak neutrpí nárazem. „Princip tichého dorazu je založen na dvou tlumičích umístěných proti sobě. Jakmile s dveřmi začnete manipulovat, tlumič se zaktivuje a spolu s ním působí k dovření dveří pružinka jako tažná síla,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, jediného českého výrobce stavebních pouzder. Tento systém je navíc univerzální pro všechna dveřní křídla, takže ho lze aplikovat i pro dveře celoskleněné nebo dvoukřídlé. Instalace tichého dorazu není nijak složitá, navíc ji lze provést i dodatečně. Stačí jednoduše uchytit část tlumiče na dveře a druhý komponent na stavební pouzdro, přičemž u celoskleněných dveří je postup obrácený. Výběr konkrétního typu dorazu pak závisí na hmotnosti dveřního křídla. „Novinkou na trhu je pak speciální tichý doraz, který dokáže utlumit pohyb dveřního křídla v obou směrech, tedy nejen při zavírání, ale i při otevírání,“ upřesňuje Petr Paksi ze společnosti JAP FUTURE, která toto vylepšení jako první uvedla na český trh. Tichý doraz, ať už jednostranný nebo oboustranný, lze aplikovat na všechna stavební pouzdra od JAP FUTURE.

dvere MASTER CLEAR stavebni pouzdro AKTIVE foto zdroj JAP FUTURE Stavebni pouzdro LATENTE KOMFORT foto zdroj JAP FUTURE

Komfortní dvoukřídlé otevírání

Kromě stavebních pouzder pro běžné jednokřídlé dveře stále stoupá obliba také jejich dvoukřídlé varianty, která v interiéru vytváří velkorysý dveřní průchod. „Varianta KOMFORT je dostupná u všech našich typů stavebních pouzder. Sestává ze dvou pouzder navzájem spojených vodicí lištou. Každé je pak určeno pro jedny jednokřídlé dveře, které se vysouvají proti sobě. Pohyb obou dveřních křídel je nyní navíc synchronizován. Balíčky pro synchronní posuv jsou v ceně u všech našich pouzder ve variantě KOMFORT a také u pouzdra NORMA PARALLEL, kdy se otevírají dvě dveřní křídla paralelně za sebe do společného pouzdra,“ říká Petr Paksi z JAP FUTURE. Obě dveřní křídla tak lze pohodlně otevírat jedním plynulým pohybem.

Více na www.japcz.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *