Alarmy a bezpečnostní systémy pro váš klid

Pocit maximálního bezpečí a ochrany vašeho domu patří v současné době mezi hlavní parametry komfortního bydlení. Doby, kdy se k ochraně domů používaly hlavně vysoké zdi s ostrým drátem v horní části, mříže v oknech, nástrahy a psi už jsou pryč. Současnost je považována za elektronickou dobu a podle toho vypadají také moderní systémy pro ochranu domácností – tedy také elektronické. Elektronické zabezpečovací systémy a alarmy u rodinných domů již nejsou žádnou výjimkou.

 

Co vlastně jsou elektronické zabezpečovací systémy?

Ze všeho nejdříve si elektronické zabezpečovací systémy EZS alespoň obecně představíme. Jedná se o soubor čidel a detektorů instalovaných v interiéru a exteriéru rodinného domu a pozemku. Detektory mohou mít odlišnou funkci a každý z nich může hlídat něco jiného. Některý hlídá například okno, a když se rozbije, okamžitě je zapnut alarm. Dále mohou být detektory tepla, pohybu, kouře a další. Díky správnému nakombinování jednotlivých detektorů vzniká v domácnosti komplexní ochrana.

 

Pro každý objekt je instalace specifická

Pro každý objekt se vytváří originální návrhy řešení bezpečnostních systémů. Dalo by se tedy říci, že zabezpečovací systémy jsou přímo vytvořeny na míru daného domu. Jsou originální a díky tomu případní zloději nikdy neví, kde a jak jsou senzory nainstalovány a nemají možnost se na ně připravit. Ačkoliv se celé systémy mohou zdát jako složité, jejich ovládání je velmi jednoduché. Vše můžete ovládat na jednom jediném ovládacím panelu v domě. A protože je dnešní doba opravdu elektronická, tak i ovládání systému je mnohem variabilnější. Kontrolovat, zapínat a vypínat jej můžete třeba přes svůj chytrý telefon, přes počítač v práci nebo přes tablet. Kontrolu nad bezpečnostním systémem tak budete mít kdykoliv a kdekoliv.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *