Čištění, tepování koberců v knihovně v Brně

Pracuji v knihovně v Brně a jako zaměstnanec jsem dostala na starost údržbu budovy. S tím souvisí zajištění umývání oken, čištění koberců a podlah. Každý den naši knihovnu navštíví celkem dost lidí a koberce tedy pod takovým náporem návštěvníků dost trpí. Nejen, že jsou sešlapané, ale také jsou zašpiněné od zašlapané hlíny a neočištěných bot. Bylo už velmi nutné zajistit úklidovou firmu, která by je důkladně vyčistila.

Začala jsem tedy hledat nějakou firmu, která provádí čištění koberců v Brně. Na internetu mi to nabídlo hned několik možností, ale po bližším zkoumání jsem zjistila, že většina z nich ani nestojí zato. Vesměs nabízejí extrakční nebo parní čištění, které nic nevyčistí. Pak jsem ale našla firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která nabízí čištění koberců strojovou metodou. Podle popisu a hlavně ohlasů z recenzí jsem si byla jistá, že to bude trefa do černého.

Na centrále jsem si domluvila termín na víkend, protože za provozu to prostě nejde. S termínem neměli vůbec žádný problém a vyhověli mi. O víkendu dorazili pracovníci firmy a vysvětlili mi, jak to bude všechno probíhat. Nejdříve ze všeho si prohlídli terén, jaká plocha bude potřeba vyčistit, aby věděli, kolik chemie mají použít. Nanesli chemii a nechali ji několik minut působit. Působí zároveň dezinfekčně a váže na sebe veškerou nečistotu, roztoče, alergeny a bakterie. Byla jsem příjemně překvapená, že nepáchne, ale příjemně voní.

Po uplynutí doby působení chemie začali pracovníci A SERVISU kartáčovat koberec velkým kotoučovým strojem s vysokým šampónovacím kartáčem. Takže je super, že můžou vyčistit koberec jedním přístrojem bez ohledu na to, jestli má nebo nemá vysoký vlas. Přejížděli jím po celé ploše koberce a za ním vznikala pěna, která na sebe vázala veškerou špínu. Poté pustili vysoce účinný turbo vysavač, kterým odsávali všechnu pěnu z koberce. Jak kotoučovým strojem, tak vysavačem přejížděli po koberci opravdu poctivě místo od místa.

Po skončení vysávání byl koberec opět krásný. Vlasy se napřímily, jeho barva se rozzářila a byl na omak téměř suchý. Kdybych nebyla u čištění a neviděla vše na vlastní oči, tak bych nevěřila, že to může být tak dokonalé, a že tím koberce opravdu krásně prokouknou a budou vypadat opět skvěle.

Musím pochválit pracovníky firmy, že pracovali poctivě a že jim to šlo krásně od ruky. Rozhodla jsem se, že s firmou navážeme dlouhodobou spolupráci. Tímto bych chtěla poděkovat firmě A SERVIS za opravdu super odvedenou práci a její služby velmi ráda doporučím dál.

 

Krystalizace, voskování, impregnace, mytí a čištění podlah v Brně

Mezinárodní společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizuje kvalitní a dezinfekční strojové čištění podlah kotoučovým strojem již několik let. Strojová metoda je jediná metoda pro zajištění dokonalého a generálního vyčištění jakéhokoliv druhu podlahy.

Pracovníci A SERVISU k vyčištění podlahy používají kotoučový stroj, jehož váha má bezmála 40 kg a díky tomu vyvíjí na podlahu tlak, který zajistí hloubkové vyčištění podlahy ze spár. Je-li váha malá, tak lze na hlavu kotoučového stroje nasadit ještě další závaží, které má cca 10-15 kg, aby bylo dosaženo lepších výsledků čištění. Kotoučový stroj má také dva různé nástavce – držák padů a silonový kartáč.

A SERVIS vám v Brně zajistí voskování, impregnaci, krystalizaci, mytí, čištění betonových, epoxidových, průmyslových, litých, plovoucích, dřevěných, vinylových, speciálních průmyslových podlah, mramorů, přírodních kamenných podlah, dlažby, linolea, marmolea, PVC, teraca, podlah v chemické výrobě a průmyslu, podlah v potravinářské výrobě a mastném průmyslu, podlah v kuchyních a vývařovnách, podlah v restauracích a hotelech, podlah v obchodech a provozovnách v obchodních centrech a retailových parcích, podlah v průmyslu a výrobě, čištění a mytí podlah po stavbě, rekonstrukci, přestavbě, před kolaudační čištění podlah, renovace podlah.

Není-li důvod použít agresivnější či kyselou chemii, tak se používá nejšetrnější čistící chemie a vždy se podlaha začíná čistit tou nejslabší. Pokud jsou čištěny silně znečištěné podlahy, tak se použije kyselá chemie, která se ale nesmí aplikovat na podlahy z ušlechtilých materiálů, jelikož by mohla poškodit jejich vzhled. Kyselá chemie se používá odstranění vápenatých a cementových závojů, zbytků stavebních nečistot a povlaků.

Po důkladném čištění podlahy doporučují pracovníci A SERVISU zákazníkům, aby si po vyčištění podlahy nechali aplikovat vosk nebo-li průmyslový polymer, díky kterému předejdou hlubšímu znečištění. Průmyslový polymer zabrání poškrábání podlahy a je také protiskluzový. Životnost fluatace je 1 rok a po roce je možné nechat polymer odstranit a nanést nový.

Odstranění a čištění fasád a zdí od graffiti, fixů a plísní. Antigraffiti ochrana a protiplísňový nátěr LSG Brno

Službu odstraňování graffiti realizuje firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. spolu s aplikací antigraffiti ochrany. Odstranění graffiti je realizováno několika druhy kvalitních odstraňovačů. Aplikace AGO – antigraffiti ochrany, která zajistí kvalitní ochranu fasád a stěn před poškozením sprejery či jiným znečištěním, jako jsou například městské saze, déšť či prach, se provádí na mnoha místech v České a Slovenské republice, ale také v Německu a Rakousku.

Antigraffiti ochrana se aplikuje v podobě nástřiku či nátěru. Antigraffiti nátěr je nanášen na hladké povrchy. Antigraffiti nástřik na strukturované a porézní povrchy. A to vždy v několika vrstvách. Antigraffiti nátěr chrání vaši fasádu a zaručí nám, že se následné odstraňování graffiti podaří se 100 % úspěšností. Tam, kde není fasáda chráněná antigraffiti nátěrem či nástřikem je úspěšnost odstranění na 60 – 90 %. Nechráněné stěny a fasády je z velké části třeba opravit, a to bývá finančně náročnější, když není fasáda chráněná AGO.

 

Z fasád se odstraňuje graffiti tak, že se zeslabí intenzita spreje a poté se namíchaným odstínem barvy, ve kterém fasáda je, zatírá poškozené místo. Je důležité zákazníka upozornit, že namíchaná fasádní barva může být jiná, protože na ni působí slunce a prach. Ta se často z týdne na týden mění, a tak je velmi složité a možná téměř nemožné docílit požadovaného odstínu. U marmolitu – mozaikové omítky je odstranění náročnější, jelikož jeho struktura nedovolí, aby byly sprejové barvy důkladně odstraněny. Je tedy třeba marmolit sundat a znovu nanést nový. Marmolit je velice žádaný je třeba si uvědomit, co za následek může mít, pokud na něj antigraffiti ochranu neaplikujete. Odstranění a nová tvorba marmolitové fasády je opravdu finančně zatěžující. Je tedy vhodné ji co nejdříve ošetřit antigraffiti ochranou.

Zákazník by měl sám vědět, zda se jeho majetek nachází v rizikových místech, která jsou například ve velkých městech u parků, sportovišť, klubů, hospod, v temných uličkách, ale také u zastávek MHD. Antigraffiti ochrana chrání váš majetek po dobu 4 – 6 let. Po tuto dobu vám A SERVIS zaručuje velmi levné a servisní odstranění graffiti. Mnoho firem vám nanese antigraffiti nátěr, ale následný servis vázne a tvrdí vám, že si graffiti můžete odstranit i sami, což ale není pravda, protože odstraňování graffiti je velmi náročná práce, pokud k tomu nemáte vhodné pomůcky.

Firma A SERVIS realizuje i likvidaci, čištění, sanaci a odstranění řas, mechů, sporů, plísní a biotického napadení. Provádí dezinfekci fasád, stěn, zdí a zajistí aplikaci protiplísňového nátěru LSG.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *