Co by nemělo chybět v žádné garáži?

Garáže u rodinných domů často neslouží pouze jako místo pro zaparkování automobilů, ale v mnoha případech také jako domácí dílna. Na tento fakt myslete již při samotném plánování garáže a pokud je to možné, počítejte již v návrhu s větším prostorem. Dodatečné předělávání garáže je velmi složité a mnohdy situace končí tak, že pro auto již v garáži není místo a plně ho nahradilo vybavení dílny.
 
Nechte si místo pro pracovní stůl
Nejdůležitější a základní pomůckou ve vybavení garáže-dílny je samozřejmě pracovní stůl. Ten by měl sloužit, jako místo pro drobné opravy nejen u automobilu, ale také drobných součástí domácnosti. U pracovního stolu je také důležité, aby byl zajištěn pohodlný přístup k elektrice. Vrtačky, přímočaré pily a také ostatní elektrické nářadí budete využívat velmi často.
 
Minimum věcí na zemi
Nejčastějším problémem v garáži je nashromáždění věcí na zemi. V garáži se pak nedá procházet a pro auto je minimum místa. držte se tedy pravidlem, že co na zemi nemusí být, může viset. Do stěn v garáži mohou být tedy namontovány háky a držáky. Ty mohou sloužit pro uskladnění kol, markýz na zimu, ale i pro nářadí a náčiní. Pověšením věcí na stěny bude garáž přehledná a vše bude mít své místo. Nejprve si ovšem vše důkladně naplánujte a promyslete. 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *