Dá se vůbec účinně zateplit vazníková konstrukce střechy?

Střešní vazníková konstrukce je velmi oblíbeným řešením například v komerčních halách, ale najdeme ji i na mnoha rodinných domech. Největší výhody nabízí vazníkové konstrukce v lehkosti, jednoduchosti a možnosti překlenutí i velkých prostor. Nevýhodu však mají v tom, že jejich zateplení je velmi složité. Zejména pokud má být provedeno opravdu kvalitně.

 

Jak vypadá vazníková konstrukce?

Vazníková konstrukce je nejčastěji tvořena vazníky ze dřeva, ale vazníky mohou být i ocelové svařované nebo montované a u průmyslových hal nejsou výjimkou ani vazníky z betonu. Dříve se vazníky k sobě sbíjely. Dnes se na jejich spojování využívají lisované destičky. Díky tomu vzniká pevná, odolná, ale velmi členitá konstrukce střechy. Prostor je plný překážek, které zateplení vazníkové střechy vůbec nepomáhají.

 

Deskové materiály nemají šanci

Pokud byste chtěli zateplit vazníkové konstrukce střech pomocí deskových materiálů, prakticky nemáte šanci dokonalého provedení. Právě kvůli velké členitosti konstrukce je jejich zateplení opravdu složité. Například deskové materiály nemají skoro šanci dokonale zateplit tyto prostory. I když jsou deskové izolace kvalitní, právě jejich tvar a struktura jsou pro vazníkové konstrukce nevhodné. Mezi vazníky je totiž jen málo místa a na střechách je tedy mnoho překážek. Deskové izolace se dají jen velmi složitě napojovat tak, aby mezi materiálem nevznikaly tepelné mosty, kterými by unikalo teplo. O tepelnou úsporu jde především. Proto je vhodné zvolit takovou technologii, která si i s vazníkovými konstrukcemi hravě poradí. Správnou volbou je využití foukané minerální izolace.

 

Za jediný den je vytvořena souvislá vrstva izolace

Opravdu skvělých izolačních účinků dosahuje v oblasti foukaných izolací zejména minerální izolace Magmarelax. Její přednosti jsou v rychlosti aplikace, ale hlavně v tepelně-izolačních parametrech materiálu. Ten navíc odolává vlhku, hmyzu, plísním, ohni a drží si svůj původní tvar, protože časem nesléhá. Foukaný materiál se aplikuje na střechy hydraulicky, pomocí hadice. Z hadice je Magmarelax aplikován přímo do zateplovaných prostor. Zkušený pracovník dokáže snadno zajistit, aby materiál vytvořil souvislou vrstvu izolačního materiálu i na vazníkových střechách. Hotovo není za týden, ale za jediný den. Na izolace Magmarelax ja na našem trhu specialistou společnost IP Izolace Polná.

 

Detailní informace o materiálu najdete na www.magmarelax.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *