Dřevostavba je velmi široký pojem

Pojem dřevostavba v posledních letech zcela změnil svou podobu. Zatímco dříve znamenalo klasické pojetí dřevostaveb dřevěnou stavbu v tom pravém slova smyslu, na kterou se využívaly masivní dřevěné trámy a celá stavba měla charakter přírodních materiálů – dřeva, tak moderní dřevostavby nemají s těmi tradičními vlastně nic moc společného, jen název. Nejvyužívanějším materiálem jsou dřevotřískové desky a jejich vzhled tradiční dřevostavby vůbec nepřipomíná.

 

Kde ještě stále najdeme tradiční dřevostavby?

Jako klasické dřevostavby můžeme označit stavby, jako jsou například roubenky nebo poloroubenky. Pokud se budeme zajímat o to, v jakém kraji je největší hustota těchto staveb zjistíme, že se jedná o Krkonoše. Pro oblast nejvyšších českých hor jsou roubenky a poloroubenky typickými stavbami. Na jediném místě se setkáte se staršími roubenkami, ale i s novějšími stavbami, které jsou vystavěny v naprosto totožném stylu. Velké procento výrobců dřevostaveb se sice specializuje na moderní dřevostavby, ale výrobci klasických dřevostaveb se na našem trhu stále najdou.


Jednou z mála je společnost Roubenky Roubal

Společnost Roubenky Roubal je jednou z mála firem pro kterou ještě pojem klasické dřevostavby v jeho pravém slova smyslu stále něco znamená. Nedala přednost moderním dřevostavbám, jako to udělala většina firem, ale Roubal je orný svým tradicím. Na výstavbu roubenek se specializuje dlouhodobě. Dokonce je tato firma předním českým dodavatelem pro oblast Krkonoš, ale její služby mohou využít zájemci z celé republiky. Firma se soustředí na výstavbu roubenek, poloroubenek, dřevěných rodinných domů, rekreačních objektů, chat a chalup a mnoha dalších druhů staveb ze dřeva.

 

Možnost postavit roubenku na klíč

Fakt, že je firma Roubenky Roubal specialistou na tento druh staveb dokazuje i to, že svým zákazníkům nabízí možnost výstavby roubenky na klíč. A to včetně návrhů interiérů s charakteristickým a stylovým vybavením a nábytkem. Firma zařídí stavební povolení, připraví dokumentaci a dokonce vám může pomoci i s výběrem vhodného pozemku.

 

Kompletní informace o klasických dřevěných stavbách najdete na www.roubenkyroubal.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *