Elektronické zabezpečovací systémy už dávno nechrání jen průmyslové objekty!

Ještě nedávno byly elektronické zabezpečovací systémy k vidění především na průmyslových objektech a firemních budovách. Nebo také na sídlech bohatých obyvatel, kteří si touto cestou chrání svůj majetek před případnou krádeží nebo před poškozením. V současné době ale tyto moderní systémy už nemusí chránit jen průmyslové budovy, ale také rodinné domy a dokonce i byty. Každý objekt si zaslouží ochranu.

 

Představíme si 2 základní způsoby ochrany majetku

V dnešním článku si detailněji rozebereme 2 hlavní systémy elektronického zabezpečení budov. Konkrétně se bude jednat o systémy EZS a protipožární systémy. Kromě těchto dvou způsobů mohou být instalovány i další prvky ochrany. Může se jednat například o kamerové systémy nebo domácí telefony. Všechny systémy mohou být vzájemně kombinovány. Je ale nutné najít a vybrat zkušenou firmu pro jejich realizaci. Mezi přední takové společnosti na našem území se řadí například SET – MONT s.r.o.

 

Jak funguje EZS a co obsahuje?

Systémy EZS, tedy elektronické zabezpečovací systémy, jsou propojením různých čidel a senzorů, které mají za úkol odhalit neoprávněné vniknutí do vašeho domu nebo jiného objektu. Po odhalení systémy reagují spuštěním alarmu nebo zasláním SMS. SMS může být poslána na telefon vlastníka domu nebo přímo na pult centralizované ochrany.

 

Protipožární systémy

Ke škodě na majetku nemusí zdaleka docházet jen následkem vloupání, ale i vlastní nepozorností nebo chybou elektroniky. Právě chybou elektroniky nebo vlastní nepozorností často vznikají v objektu požáry. Mnohdy i v době vaší nepřítomnosti. Než by si jich všimli sousedé nebo kolemjdoucí, mohlo by být pozdě. Naproti tomu moderní elektrická požární signalizace dokáže reagovat na teplo nebo na kouř a případný požár odhalí velmi rychle. Zásah na jeho zničení tak může být proveden téměř okamžitě. Čím rychleji je proveden zásah, tím méně je vybavení poškozeno.

 

Více způsobů, jak využít zabezpečovací systémy k ochraně objektu a detailní popis jednotlivých systémů najdete na www.set-mont.cz.Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *