Interiérové dveře Solodoor vsadily pro rok 2015 na novinku. Oblá hrana u dveří

Solodoor je jedním z největších a nejznámějších výrobců interiérových dveří na našem trhu. Vyrábí desítky druhů dveří do všech typů domácností ve stovkách konkrétních variant. Každá domácnost si tak může vybrat typ a variantu dveří, která bude nejlépe splňovat potřebné požadavky. Solodoor také každoročně přichází s novinkami a inovacemi pro novou sezonu. Pro rok 2015 jsou novinkou oblé hrany u dveří. Proč právě oblé hrany?

 

Důvodů je hned několik

Proč se společnost Solodoor rozhodla vyvíjet a vyrábět dveře s oblou hranou a udělat z tohoto modelu největší novinku roku 2015? Důvodů je hned několik a my si je v dnešním článku rozebereme detailněji. Nejprve se zaměříme na designové vlastnosti tohoto typu, protože design je pro moderní interiéry stále důležitější. Oblá hrana u dveří dokáže zajistit soulad designu dveří společně se zárubněmi. Rádius zaoblení hrany u dveří je v dokonalém souladu s rámusem u zárubní. Nevzniká tedy žádný rušivý element.

 

Praktická stránka oblé hrany

Interiérové dveře Solodoor s oblou hranou mají velký potenciál také díky svým praktickým vlastnostem. Především je důležitá bezpečnost. Riziko zranění, při porovnání s klasickými ostrými hranami, je mnohem menší. Pokud už ke zranění dojde, jedná se jen o naraženinu, nikoliv o tržnou ránu. Dveře s oblou hranou jsou také odolnější proti poškození. Nehrozí poškození rohu, které je u dveří nejčastějším problémem.

 

A co pohled bytového architekta?

A jak na dveře s oblými hranami reagují přední interiérový architekti? Zde přikládáme citaci, jak se k této oblasti vyjádřil odborník na bytový design Milan Vrbík, senior designer, design ATAK.

„Svět je kulatý… a oblé křivky se, zejména pánské polovině světa, líbí. Dnešní designérská móda je zaplavená retrománií a tak se oblé křivky nevyhýbají ani designu dveří a zárubní. Oblé hrany s sebou přináší doplněk harmonie. V kombinaci s oblou zárubní vytvoří velice příjemnou sestavu, která zabydlí každý interiér.“

Detailní nabídku dveří s oblými hranami najdete přímo na www.solodoor.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *