Kolik v bytě ušetřím s LED osvětlením?

Tak přesně tuto otázku si v současné době klade velké procento majitelů bytů. O LED osvětlení je skutečně známo, že dokáže zajistit domácnostem úspory v oblasti spotřeby elektrické energie využívané pro osvětlení. Jenže jak velké úspory zajistí. LED osvětlení má totiž v porovnání s klasickými žárovkami mnohem vyšší pořizovací náklady. My jsme se na konkrétní úspory při pořízení LED osvětlení do bytu zaměřili. Jak dopadl výsledek.

 

Pro lepší představu konkrétní tabulka

Nejprve pár slov k návratnosti celé investice. V průměrné české domácnosti o velikosti bytu 3+1 můžeme najít zhruba 16 klasických žárovek. Jedná se samozřejmě o odlišné druhy, které mají odlišné vlastnosti. Pokud by všechny klasické žárovky byly vyjmuty a nahradilo je LED osvětlení, jednalo by se o investici 1 866 Kč. Rozepsání jednotlivých položek jsme si pro vás připravili do této přehledné tabulky.

 

Návratnost investice je za 4 měsíce

Veškerý sortiment LED osvětlení jsme vybírali přímo u specializovaného prodejce ledsolution.cz. všechny LED žárovky jsou tedy dostatečně kvalitní. Při výměně žárovek v bytě na našem konkrétním příkladu bude roční úspora elektrické energie spotřebované na osvětlení činit 5 675 Kč. Pokud bude doba svícení alespoň 5 hodin denně s průměrnou cenou energie 4,5 Kč za kWh. Při takto vysoké roční úspoře bude návratnost investice na nákup LED osvětlení pouhé 4 měsíce. Pak už budete jen šetřit. A u rodinných domů s více ložnicemi jsou úspory ještě větší. V domě se třemi ložnicemi (opět při svícení 5 hodin denně a stejné ceně za kWh) budou roční úspory dosahovat výše 12 376 Kč.

 

Detailní nabídku kvalitního LED osvětlení najdete na www.eshop.ledsolution.cz.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *