Ve vlastním domě byste se neměli potit

Díky letošní celkem nemrznoucí zimě nebylo tak těžké udržet pohodové klima ani ve starších rodinných domech a mnoho domácností dokonce letos zvládlo ušetřit nějaké finance za vytápění. Příchod teplého klimatu většinou všichni vítáme a užíváme si ho, jenže horko sebou nese i své negativní stránky. Když je opravdu nesnesitelné vedro, potřebujeme se před ním někam schovat – nejčastěji domů. Bohužel nemalé množství rodinných domů je vlivem horka také přehřátých a je zde srovnatelná teplota, stejně jako mimo dům. Pokud se ve vlastním domě nechcete potit a přehřívat, je právě nejnutnější čas pro vhodná opatření.

Jak teplu zabráníte?

Správnou variantou neznamená řešit následek přehřívání interiéru, ale jeho příčinu. Zda problém chcete řešit nákupem náročných klimatizací, neodstraníte příčinu, jen následek. Provoz klimatizací se navíc bude téměř rovnat výdajům za vytápění a stprocentně neušetříte. Správnou otázkou tedy je – Jak zabránit teplu v průniku do interiéru? Zkuste zapřemýšlet, na kterou část domu dopadá nejrozsáhlejší část slunečního záření a nejvíce se přehřívá? Je to rozhodně střecha, ať už je střecha pokrytá betonovými taškami, ocelí nebo šindelem, dochází k jejímu přehřívání a tím pádem i k přehřívání prostor na půdě. Teplo pak prostupuje dále do budovy a přehřívá také zabydlené místnosti. Jak tedy zní elegantní řešení? Správným řešením je zateplení stropů a půd.

Ideální řešení? Foukaná minerální vlna!

Možností, jak dnes zateplit půdní prostory je v současnosti hned mnoho. Dříve využívaná technologie pokládky deskových izolačních materiálů, je v dnešní době nahrazena intenzivnější metodou. Konkrétně se jedná o formu foukané minerální izolace. Ta se na podlahu půdy aplikuje speciálním přístrojem za pomoci pouze jednoho pracovníka. Izolační materiál se z nákladového prostoru automobilu stojícího u domu, hydraulicky, pomocí hadice dopravuje na místo určení, to znamená na půdu.

Foukaná minerální vlna vytvoří na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů. Izolační vlastnosti takto instalovaného  materiálu  jsou na velmi uspokojivé úrovni a teplo nepropouští.

Specialistu na tento druh izolací najdete na www.foukaneizolace.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *