Izolace fasád a stěn dřevovláknitými deskami Udi

Obr 1
Ekologické dřevovláknité desky Udi, které najdeme v systému izolačních materiálů COMPRI®, jsou ideálním řešením pro vnější i vnitřní izolaci budov. Zejména jsou vhodné pro použití u rekonstrukcí a dřevostaveb.


Desky Udi jsou zcela na přírodní bázi, a proto jsou schopny vytvořit pocit příjemné tepelné pohody jako téměř žádný jiný stavební materiál. Dřevěné vlákno je vynikající tepelný izolant, což znamená, že umí velice dobře v létě akumulovat teplo a v zimě zabraňuje tepelným ztrátám. Důležitou vlastností je také schopnost rovnoměrné a rychlé distribuce vlhkosti. Desky Udi najdou uplatnění při izolacích fasád, vnitřních zdí, střech, příček i stropů.
 
Z hlediska vnitřního zateplení je nejpoužívanější kontaktní systém UdiINRECO® s integrovaným vyrovnáváním podkladu a systém UdiIN® pro všechny typy obvodových zdí. UdiINRECO® je vhodný pro všechny typy soukromých i veřejných prostor budovy, které nemohou být izolovány z vnější strany, ale také tam, kde se prostory používají pouze občas, protože umožňuje velmi rychlé a efektivní vytopení. Proto je možné účinně izolovat třeba jen část budovy. UdiINRECO® se obvykle používá v kombinaci se speciální stěrkou UdiMULTIGRUND®, která reguluje množství vodní páry. Dodejme, že hospodaření s vlhkostí v obytném prostoru je díky vlastnostem dřeva regulováno zcela přirozeně. Systém UdiINRECO® aktivně dýchá, je kapilárně aktivní a difúzně otevřený. Na rozdíl od desek z pěnového polystyrenu nebo minerálních vláken je vzniklý kondenzát ukládán uvnitř systému UdiINRECO® a díky přirozenému vysychání dřevěných vláken opět předáván do prostředí v místnosti nebo transportován vně díky kapilární vodivosti. U vnitřního zateplení budov je možné rovněž použít řešení UdiCLIMATE®, které má navíc systém vzduchových komůrek, které ještě více zlepšují vnitřní klima v místnostech.
 
V případě vnějšího zateplení je nabízen osvědčený tepelně izolační systém UdiFRONT® nebo kontaktní tepelně izolační systém UdiRECO® s inteligentním vyrovnáním podkladu. UdiFRONT® systém zabezpečí prodyšné a difúzně otevřené chování stěny. Systém jako takový sám aktivně „dýchá“. Díky skladbě několika vrstev s rozdílnou objemovou hmotností odbourává UdiFRONT® pnutí ve stavbě v závislosti na klimatických změnách. Spoj pero a drážka po celém obvodu zabezpečí bezchybnou ochranu proti chladu i horku. Nezanedbatelné jsou také akustické vlastnosti tohoto vysoce ekologického sendvičového systému.  UdiFRONT® lze velmi dobře použít jako stabilní izolace vnějšího pláště nově stavěných dřevostaveb, hrázděných budov i klasicky zděných objektů.
 
Pomocí dřevovláknitých desek Udi lze vytvořit dokonale fungující difuzně otevřenou konstrukci fasády včetně omítkového systému. Desky Udi v kombinaci s foukanou izolací Climatizer Plus® značně zvyšují další potenciál pro teplotní vyrovnanost, překlenutí jakýchkoliv tepelných mostů a pohodu skutečně funkční dřevostavby.
 
ZVYŠUJEME KOMFORT, SNIŽUJEME NÁKLADY. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz. Vyrábí a dodává CIUR a.s. již od roku 1991.
 
Obr 1
 
Instalace systému UdiRECO®je velmi jednoduchá a jsou k tomu potřeba speciální hmoždinky.
 
Obr 2
 
Instalace UdiFRONT® na fasádě domu při rekonstrukci   
 
Obr3b
 
Dodatečné zateplené podkroví rodinného domu pomocí systému UdiINRECO®, který se používá obvykle v kombinaci se speciální stěrkou UdiMULTIGRUND® .
 
Detail dvou systémů UdiFRONT a UdiRECO.
 
UdiFRONTUdiRECO

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *