Výstavba zimní zahrady je na první pohled celkem běžnou operací, ovšem i zde platí, že nezkušení dělníci se nedostanou dále než k nespokojenosti klienta. Existuje mnoho maličkostí a naopak důležitých pravidel, na které se při návrhu zimní zahrady nesmí opomenout. Pro naprostého laika je zcela nemožné se v této oblasti vyznat a odhalit špatný postup práce s dostatečným předstihem. Z těchto důvodů raději neriskujte a přenechte celou výstavbu na zkušeném týmu.
Z vlastní zkušenosti vám doporučujeme společnost Hobbytec, kde naleznete oporu od prvotního projektu až po závěrečný úklid kolem výstavby.
Renomovaná společnost Hobbytec pomáhá vybrat správnou světovou stranu, tvar půdorysu, vhodný konstrukční materiál, ideální velikost zimní zahrady a v neposlední řadě ukáže cestu k výběru nejlepšího typu zasklení. To vše se navíc pokusí vtěsnat do vámi předložených finančních možností. Každý jejich počin se může pochlubit skvělou životností a bezproblémovým chodem i po několika letech užívání.
Otázkou však zůstává, jaké možnosti se v otázce výběru zasklení objevují. Rozhodnete se pro sklo nebo raději polykarbonát a z jakého důvodu?
Zimní zahrada z klasického tvrzeného skla je sice trvanlivější, ale o poznání dražší. Navýšená cena sebou zároveň přináší požadavky na důkladnější výstavbu konstrukce. Je třeba disponovat precizně vyhotoveným statickým výpočtem, díky čemuž se nebudete muset obávat ani tuhých mrazů a hmotnosti sněhové pokrývky. Při určení nejlepšího skla se pak podívejme na izolační dvojsklo se vzduchovou mezerou popřípadě trojsklo vyplněné inertním plynem.
Polykarbonát je mimořádně lehký materiál a přes to dokáže odolat krupobití a dalším atmosférickým jevům o poznání lépe, než sklo nebo plexisklo. Zimní zahrady s polykarbonátovou střechou a stěnami jsou určené pro takové klienty, co hledají úsporné řešení a při tom nechtějí z pohledu bezpečnosti dělat žádný ústupek.
Polykarbonát je 30 krát odolnější jak plexisklo, takže bez jakéhokoliv problému ustojí i těžké krupobití dlouhotrvajícího charakteru. Sympatičtější cena je samozřejmě vykoupena hlasitějším projevem za deště a větším koeficientem přehřívání, což se dá snadno vyřešit vhodně zvolenou stínící technikou.