Jak si ulehčit opravu chalupy

Chalupáři zapustili v české kultuře hluboké kořeny. A nemyslíme tím jen ty seriálové. Přesto je pro většinu lidí chalupa až ta druhá domácnost, a tak se tolik potřebná rekonstrukce může protáhnout až na několik let. Rozhoupali jste se k akci konečně pro tento rok? Ulehčete si přípravy a přečtěte si pár tipů, jak se dobře připravit.

Rekonstrukci chalupy můžete naplánovat postupně. A zcela nejvýhodnější je začít právě dobrým plánem. Pokud chcete zachovat původní ráz budovy nebo zahrady, zkonzultujte své představy s architektem, který se na daný typ nemovitostí zaměřuje. Navíc můžete získat cenné tipy na vhodné a dostupné materiály, ale i spolehlivé řemeslníky. Zkuste poptat architekta na stránkách Poptávej.cz.

 

Z čeho stavět?

Tipy na materiál a nástroje můžete získat jednoduše po pár hodinách brouzdání na internetu. Čas vám zabere také pročítání recenzí zkušených kutilů. Ale jde to ještě snáz. Sepište si veškeré činnosti, které v nejbližších měsících plánujete na chalupě provést. Ať už je to rekonstrukce koupelny, nebo celé střechy. Vše dobře přeměřte a vypište, co vše musíte nakoupit. Pak informace vyplňte do poptávkového formuláře Poptávej.cz. Dodavatelé z vašeho okolí vám nacení materiál a vy už si porovnáte, která nabídka je nejlepší.

 

Kde hledat pomocnou ruku

Samotnou rekonstrukci přenechejte řemeslníkům v lokalitě vaší chalupy. Některé práce mohou zvládnout i v týdnu, kdy na chalupě nebudete, a tak si každý pátek připravíte příjemné překvapení. Abyste našli skutečně pomocnou ruku z blízkého okolí, zadejte v poptávkovém formuláři lokalitu. Nezapomeňte popsat, s čím potřebujete pomoci. Vaše poptávka může být klidně popsána od A až po Z. Čím bližší bude mít nabízející představu, tím lepší nabídku na míru vám připraví. Nabídky vám chodí přímo do emailu a nejsou závazné. Také za ně jako poptávající nic neplatíte. Zkuste si zadat poptávku ještě dnes.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *