Jak v zimě větrat interiér, aniž by docházelo k tepelným ztrátám?

Větrání interiéru je důležitou součástí v každé domácnosti. Bez větrání by vzduch po čase mohl zapáchat, byl by vydýchaný a vlhký. Vlhký vzduch je samozřejmě největším původcem plísní. Větrat je tedy nutnost. V zimním období to ovšem bývá složité.
 
Větráním pouštíte zároveň ven teplo, které je důležité a spotřebovali jste na něj určité energie. Místnost rychle prochladne a znovu jí vyhřát stojí zbytečné finance navíc. Naštěstí vám v tomto ohledu mohou pomoci solární ventilace.
  
solární ventilace
 
Solární ventilace pouští dovnitř pouze ohřátý vzduch
Pokud nechcete, aby vám v zimě díky větrání interiéru unikalo drahocenné teplo, začněte se zajímat o solární ventilace. Některé druhy vzduchotechniky totiž dokáží při větrání zabránit tepelným únikům, ale jejich činnost spotřebuje zase elektrickou energii. Vaše úspora financí bude tedy téměř nulová. Solární ventilace využívají k větrání místností sluneční energii, která je zcela zdarma. Ke svému chodu nepotřebují žádné dodatečné energie. Jejich chod vás tedy nebude stát ani korunu a místnost bude mít dostatek přísunu čerstvého vzduchu kdykoli bude třeba. Navíc bude vzduch, proudící do místnosti díky solárnímu panelu ohřátý. Stačí pouze jediné. Na venkovní stěnu místnosti (nebo na střechu v místnostech, kde montáž na stěnu není možná), namontovat solární panel a ve zdivu udělat otvor, kterým bude vzduch proudit dovnitř. O nic víc se nemusíte starat.
 
solární ventilacesolární ventilace
 
Jak solární panely vlastně fungují?
Specializovanou společností v oblasti solárních ventilací na našem území je PAVLŮ – Complex, s.r.o. Tato společnost je dodavatelem a zároveň výrobcem solárních panelů, určených pro ventilaci. Panely SolFresh tvoří solární absorbér, který nasává vzduch. Ten proudí skrze panel a ohřívá se. Ohřátý vzduch je pak ventilátorem pouštěn do místnosti. funkci ventilátoru zajišťuje fotovoltaický panel, který mu dodává elektrickou energii. Zcela zdarma tedy budete účinně větrat. V nabídce jsou ještě panely SolHeat. Princip vpouštění vzduchu do místnosti mají totožný. Navíc jsou ale vybaveny, aby dokázaly z místnosti odvádět vlhký starý vzduch.
 
Kompletní informace naleznete na www.solarniventilace.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *