Jaké jsou výhody infrasauny a proč uvažovat o její koupi

Infrasauna přináší nový, tak trochu jiný druh saunování. Jednou z hlavních změn je to, že infrasauna otevřela možnost užít si potící proceduru takřka každému z nás. Infrasauny se na našem trhu stále setkávají se spoustou pochyb a nedůvěry, což je pochopitelné vzhledem k obrovskému množství nekvalitních výrobků, které v současné chvíli trh nabízí. Většina z nich bohužel ani z daleka nedosahuje potřebných kvalit. Nyní se pokusíme vám přiblížit pravé výhody kvalitních infrasaun a možná přehodnotíte svůj názor. Představíme si hlavní důvody, proč byste o infrasauně měli uvažovat i vy.
 
saunaInfrasauna je ideální volba pro ty, které omezuje v saunování zdravotní stav
Infrasauna umožňuje saunování při nižších teplotách, což představuje jednu z jejích velkých výhod. Klasická sauna je založena na pobytu v prostředí vyhřátém na vysoké teploty a to je bohužel schopný unést ve většině případů pouze zdravý lidský organismus. Díky infrasauně si tak může pobyt v sauně užít i ten, komu pobyt v klasické sauně dělá potíže (kardiaci, astmatici apod). Teplota v infrasauně se pohybuje pouze do 60 ºC, což je pro lidský organismus mnohem méně náročné, ale zároveň díky specifické vlnové délce infratepla dokáže organismus daleko lépe detoxikovat a uvolnit a tělo se zároveň daleko kvalitněji vypotí.
 
Pro dlouhodobé pocení, prohřátí i krátkodobou rehabilitaci
Infrasauna je připravena pro plnohodnotnou proceduru již za 10 minut po začátku nahřívání infratechnologie. Je vhodná jak pro plnohodnotné využití při intenzivním pocení, tak pro krátký pobyt, kdy si potřebujete například nahřát a uvolnit bolavá záda nebo jiné ztuhlosti.  V takovém případě stačí sednout si do infrasauny do té chvíle, než začne tělo vytvářet pot. Kvalitní infrateplo (tzn. infratechnologie, pracující na optimální vlnové délce) dosahuje vysokých rehabilitačních účinků a s problémy, jako jsou bolavá záda, natažené svaly, ztuhlé klouby aj., umí opravdové zázraky.
 c1a11e28afb03c9d81c096faa0a5ce8e XL

Nižší provozní náklady
Provoz infrasauny je oproti klasické sauně podstatně levnější. Navíc nepotřebujete ani místo pro zřízení odpočívárny nebo pro ochlazení. Po intenzivní potící kúře vám bude stačit klasické osprchování vlažnou vodou. Ta navíc nechá infrateplo dokončit svou rehabilitační práci. Infrasaunu je možné umístit téměř kamkoliv kde je rovná podlaha s krytinou a přívod elektřiny, kdy ve většině případů je plně dostačující standardní zásuvka (230 V).
Jestli vás infrasauny zaujaly a zároveň si zakládáte na tom vybrat si kvalitně, obraťte se na  společnost Vital Trend s.r.o., která je navíc českým výrobcem všech typů saun na míru. Infrasauny této společnosti jsou vybaveny německými keramickými infrazářiči značky Elstein (využívanými např. v inkubátorech). Ty pracují na vlnové délce infrazáření v průměru kolem 9,4 mikronů, což je po zdravotní stránce odborníky ověřeno jako optimální vlnová délka pro lidský organismus a zároveň celé „tajemství“ správné infrasauny. Mnoho lidí se totiž mylně domnívá, že pro infrasauny je nejdůležitější teplota. Nejdůležitější je právě vlnová délka. Ta dělá z infrasaun velkého léčebného pomocníka nebo naopak jen výhřevnou, v horších případech až škodlivou infrakabinu. Nejjednodušším vodítkem při výběru je informovat se u výrobce na přesný název infratechnologie a nechat si k ní předložit dokumentaci se zdravotním osvědčením, že tato infratechnologie může být užívána pro rehabilitační a zdravotní účely. Poté už vám nic nebrání v tom užívat si relaxaci a rehabilitaci třeba i v pohodlí vašeho domova.
 
Více informací najdete na www.sauny-vital.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *