Kuchyně podle Feng-šuej

cool-yellow-room-design-inspiration-2
Vše má mít v lidském životě své místo, aby docházelo k rovnoměrnému plynutí pozitivní energie čchi – to je základním pravidlem prastarého čínského učení Feng-šuej. Zásady Feng-šuej se uplatňují při zařizování interiérů stále více. Představuje vám proto trochu inspirace na to, jak podle Feng-šuej zařídit kuchyni.
 
Poloha kuchyně v domě
Podle Feng-šuej sje důležité již samotné umístění kuchyně v domě. Měla by se nejlépe nacházet se středové části domu. Vedle ani nad kuchyní by například nemělo být WC, ložnice nebo dětský pokoj. Kuchyně by měla být od ostatních místností – i do jídelny oddělena.
 
Uspořádání vybavení
Učení Feng-šuej se věnuje i pěti elementům, mezi které patří i voda a oheň – právě ty se nacházejí i v kuchyni. Tyto elementy spolu podle učení soupeří, proto je nutné, aby byly od sebe odděleny. Sporák by měl být umístěn u zdi, stejně tak i dřez. Neměly by ale být vedle sebe. Pokud proto není vyhnutí, je doporučováno, dát mezi sporák a dřez něco zeleného – zelená barva totiž spory uklidňuje.
 
Barvy
Kuchyně je srdcem domácnosti, takže by na všechny měla působit pozitivně. Do kuchyně se hodí výrazné inspirativní barvy jako je žlutá, oranžová nebo zelená.
 
Doplňky
Doplňky do kuchyně podle Feng-šuej rozhodně patří. Vhodné jsou zejména živé květiny, které navozují klid a pohodu. Výborné jsou i inspirativní obrázky opět nejlépe s motivem květin nebo přírody. V kuchyni by také vždy měla být mísa s čerstvým ovocem, které symbolizuje zdraví a vitalitu. 
 
cool-yellow-room-design-inspiration-2

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *