Letní výbava do kuchyně, bez které se jako milovník vaření neobejdete

S příchodem léta je tady doba grilování a pití piva na verandě s přáteli, pojídání salátů s fetou a olivami a mlsání ovocných dortů při polední pauze. Pokud se chystáte udělat toto léto opravdu chutné, bude se vám hodit následující výbava.

 

Hmoždíře

Hmoždíře nejsou jen přežitek ze středověkých kuchyní. Pomohou vám pořádně rozvinout chuť bylinek a koření, které pak například použijete při pečení žebírek nebo kuřecích stehýnek. Můžete si v nich také po mexické tradici vyrobit domácí guacamole.

Hmoždíře se navíc vyrábí z řady materiálů – dřevo, kov, keramika, mramor, žula, sklo atd.

 

Kuchařské nože

Kvalitní nože vám vaření výrazně ulehčí. Určitě už jste někdy zakusili frustraci při krájení rajčat tupým nožem. Nůž ani za nic nerozřízne slupku a vy pak skončíte s nerovnoměrnými kousky a s dužinou všude možně na prkénku.

Kvalitní kuchařské nože vám dodají větší kontrolu při krájení, a navíc se tak snadno neopotřebují.

 

Slánka a pepřenka

Slánka a pepřenka, které snadno přenesete ven na terasu ke grilu, usnadní vaší rodině nebo přátelům, aby si jídlo dochutili. Můžete si také pořídit přímo mlýnek na koření, zejména ty elektrické vám ulehčí proces vaření.

Věděli jste, že v některých částech světa (například v USA) mají slánky méně dírek než pepřenky, aby lidé nekonzumovali tolik soli, zatímco v částech Evropy je tomu naopak?

 

Formy na led

Horké letní dny se neobejdou bez ledové sklenice čaje nebo coca coly. Určitě se vám proto budou hodit formy na led. Ty ze silikonu jsou například udržitelnější než ty z plastu. Jsou také daleko flexibilnější a odolnější.

Abyste si toto léto užili vaření chutných receptů nebo strávili příjemné večery s přáteli u grilu, zmíněné kuchyňské náčiní vám to určitě usnadní. Jsou to mimo jiné výtečné dárky pro milovníky vaření.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *