Kam je lepší otevírat garážová vrata, ke stěně nebo ke stropu?

Od garáže především očekáváme ochranu svého automobilu i ostatního majetku a také snadné používání, to znamená včetně snadného ovládání garážových vrat. Jaký typ zvolit právě pro naši garáž, aby nám dobře sloužila?

 

Nejen podle vzhledu

Garáž u rodinného domu je dobrá volba. Je skvělým řešením pro ochranu auta před zloději i počasím a také další skladovací prostor i vstup do domu. A právě proto musíme myslet i na kvalitní garážová vrata, protože bez nich to není garáž, ale pouze přístřešek. Z pohledu materiálu i designu se vyrábí mnoho variant garážových vrat. Při výběru bychom se však měli zaměřit i na to, aby do naší garáže pasovala a řešila i prostor před ní. Vrata od garáže otevíráme několikrát denně a jakákoliv překážka se může brzy stát nepříjemným problémem, který budeme chtít řešit, ale bude nás to stát mnoho času i peněz. Kromě vzhledu a ceny bychom tak měli mít jasno i v tom, jaký typ vrat je vhodný právě pro nás.

 

Bez omezení provozu

Pomoci s rozhodováním nám můžou dispozice samotné garáže a také místo, které máme před ní. Pokud vyjíždíme přímo do rušné ulice nebo na silnici, jsou pro nás ideální garážová vrata sekční. Skládají se z jednotlivých sekčních panelů, které jsou k sobě spojené pružnými spoji a otevírají se vysouváním pod strop garáže. Před ní tak není potřeba žádný volný prostor a při odjezdu nebo návratu nemusíme řešit složité otevírání a zablokování provozu. Otevírání ke stropu navíc umožňuje využít zdi garáže jako skladovací prostory a umístit regály police nebo skříňky. Zasouvací mechanismus však pod stropem vyžaduje určitý prostor a tento typ garážových vrat se proto nehodí do garáží s nízkým stropem nebo nízkým vjezdovým otvorem. Pro takové garáže jsou vhodnější posuvná garážová vrata, která se zasouvají stejným principem, ale do strany ke stěně garáže. Strop tak zůstává volný a není snížena jeho výška.

Každá z variant má své výhody i nevýhody. Důležité však je, co je vhodnější přesně pro naši garáž. Vyplatí se myslet i do budoucna a vzít v potaz také růst stromů a keřů v okolí garáže.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *