Máte strach z graffiti? Jak se bránit?

Máte dům v oblasti, kde se začíná rozmáhat graffiti? Objevují se na okolních stavbách kresby a nápisy provedené sprejem? Bojíte se, že ačkoliv váš dům tímto problémem prozatím zasažen není, může se do rána objevit sprej i na vaší fasádě nebo zídce? Graffiti je problém, se kterým se jen těžko bojuje a před kterým se těžko chrání. Jak váš domov před graffiti účinně ochránit?


Čeho se bát nejvíce?

Graffiti nejenže zohyzdí váš majetek, ale zároveň jej výrazným způsobem může poškodit, ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát. Největší rizika totiž vznikají při odstraňování graffiti, což je velmi složitý úkol. Bez profesionálního vybavení a bez znalostí je dokonalé odstranění graffiti téměř nemožné. Barva ze sprejů totiž proniká až do samotné struktury materiálu (fasády, zídky, plotu) a nelze ji dokonale odstranit tlakovým mycím čističem, ani běžně dostupnými chemickými čističi. Při použití agresivních čistidel hrozí riziko poškození fasády. Jak odstranit graffiti? Na konkrétní příklady odstranění pomocí profesionální techniky se podívejte ZDE.

 

Nejlepší ochrana je ta, která není vidět

Sprejery mnohdy v provedení graffiti nezastaví ani plot s ostnatým drátem nebo hlídání objektu. Pokud něco posprejovat chtějí, prostě to udělají. Nejlepší ochranou proti jejich řádění jsou nátěry fasády – antigraffiti nátěry. Ty sice nezabrání sprejerům v tom, aby vytvořili graffiti, ale výrazným způsobem ulehčují následný proces čištění.

 

Co dovedou antigraffiti nátěry?

Antigraffiti nátěry jsou účinná ochrana před graffiti, tedy především před tím, aby se barva ze sprejů dostala do struktury fasády nebo jiných materiálů. Na ošetřeném materiálu totiž vytvoří neviditelnou ochrannou vrstvu, skrze kterou barvy neproniknou. Barvy ze sprejů tak zůstávají na povrchu a jejich vyčištění následně zvládnete i vlastními silami bez rizika poškození podkladu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *