Čištění koberců jedině strojovou metodou a žádnou jinou Praha

Vdávala jsem dceru, a tak u nás bylo rušno. Sice už bydlí jinde, ale na svatební obřad se připravovala u nás doma. Bylo to na podzim a než aby se všichni obtěžovali se neustále zouvat, tak v našem domě chodili v botách. Jelikož máme v každé místnosti koberce, díky této události dostaly pořádně zabrat. Když už bylo po všem a dcera si užívala líbánky se svým manželem, tak jsem začala řešit čištění koberců. Protože jsem s touto činností neměla žádnou zkušenost, musela jsem sednout k počítači, pustit se do bádání na internetu a najít si kvalitní čištění koberců v Praze.-

Zjistila jsem, že existují 3 typy čištění koberců a hned ty první 2 stojí za starou belu. Podle různých recenzí, když si budete chtít nechat vyčistit koberce, tak se vyhněte extrakční nebo parní metodě. Po nich totiž prý koberce vypadají ještě hůř než před čištěním a jsou téměř na odpis. Poslední možnost, kterou lze využít, a která je velice doporučovaná, vychvalovaná a nejúčinnější, je čištění koberců strojovou metodou. Kupodivu tuto metodu nabízí docela dost málo firem. Nejlepší recenze a ohlasy byly právě u firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., která ji nabízí v Praze. Navíc i cenově vycházela nejlépe právě tato firma. Tak jsem se pro ni rozhodla.

Zavolala jsem na centrálu a domluvila si termín čištění. Protože jsem celkem vytížený člověk, tak jsem si čištění koberců domluvila na víkend. S tím nebyl sebemenší problém. Byla jsem ráda, že přesně dodrželi termín i čas. Často se mi totiž stává, že když si něco domluvíte, tak vám to třeba těsně před příjezdem zruší. To se u této firmy rozhodně nemůže stát. Ke mně domů přijeli dva pracovníci z firmy A SERVIS a vysvětlili mi, jak bude čištění koberců probíhat.

Nejdříve ze všeho aplikovali chemii na koberce, která se musela nechat nějakou dobu působit. Je důležitá z toho hlediska, že by čištění nemělo jinak správný efekt. Působí dezinfekčně a ničí všechny bakterie a alergeny, které se v koberci ukrývají. Po uplynutí doby působení chemie začali koberce kartáčovat kotoučovým strojem, který má vysoký šampónovací kartáč, takže s ním lze kartáčovat i koberce s vyšším vlasem. Tímto strojem jezdili poctivě po celé ploše koberce.

Na kobercích vznikla pěna, která na sebe navázala veškerou špínu. Když dorazili na konec koberce, tak pustili vysoce výkonný turbo vysavač, kterým všechny koberce zbavili pěny a nečistot. Musel být opravdu velmi výkonný, neboť ihned po vysátí byl koberec skoro suchý.

Nevěřila jsem, že by tato metoda mohla být tak účinná, jak o ní všichni, kteří ji už využili, na internetu píšou. Ale opak je pravdou. Moje koberce dostaly nový vzhled a oživení barev, opravdu vypadaly jako právě koupené. Už nepůsobily sešlapaným dojmem jako předtím. Tímto bych chtěla firmě A SERVIS moc a moc poděkovat za skvěle odvedenou práci jejích pracovníků. Její služby budu velice ráda doporučovat dál.

Po stavební úklid, strojní čištění, impregnace a voskování podlah v Praze

Úklidová firma A SERVISLIPKA, s.r.o., na základě poptávky jedné firmy realizovala po stavební úklid, který se týkal strojového čištění podlah a následného voskování podlah průmyslovým polymerem, mytí a čištění regálů, stojanů, pultů, skříněk, skel a vstupních senzorů. Nejdříve bylo ale nutné odstranit hrubé nečistoty, které byly na všech čištěných místech opravdu velice silné.

Pracovníci A SERVISU v první fázi vše umyli nahrubo a následně ve fázi druhé teprve vše umyli dočista. Při tomto procesu byl použit velmi kvalitní kyselý chemický prostředek od firmy Kranzle, který spolehlivě likviduje vápenaté a cementové závoje. Jakmile byl tento po stavební úklid dokončen, tak následovalo strojové čištění podlah, které muselo být provedeno dvakrát po sobě, aby veškeré nečistoty byly dokonale odstraněny.

K úspěšnému strojovému čištění podlah využívají pracovníci firmy vždy kvalitní přípravky a pomůcky. K čištění podlah se používá kotoučový stroj, velice kvalitní chemie, která se volí vždy dle druhu podlahy a vysoce výkonný vysavač. Nejdříve se aplikuje chemie, která se nechá několik minut působit. Poté se rozkartáčuje kotoučovým strojem, který ji promění v hustou pěnu. Jen tak lze podlahu vyčistit i ve spárách. Následně je tato pěna vysáta výkonným vysavačem. Po tomto vysátí se podlaha ještě umyje čistou vodou. Tímto dojde k deaktivaci chemie. Pracovníci firmy po takto důkladném vyčištění doporučují nechat podlahu zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru, tj. voskování podlahy.

 Tímto procesem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění podlahy. Na podlahy se aplikuje zpravidla pololesklý nebo matný vosk. Tento polymer má řadu výhod, například na podlahách nejsou tolik vidět stopy, má mírný protiskluz, mnohem lépe se udržuje a výrazně se tím také prodlouží její životnost.

Impregnace podlah je také velmi vhodná po krystalizaci podlah, kdy je mramorová a přírodní kamenná podlaha generálně renovovaná a tato impregnace zajistí dlouhodobou výdrž jejího zrenovovaného vzhledu. Voskování průmyslovými polymery PKD je vhodné po čištění linolea, marmolea, plovoucích podlah, PVC, vinylu a jiných měkkých, elastických podlahovin a  matných dlažeb. Voskování podlah a jejich impregnace je také vhodné pro betonové, průmyslové, epoxidové, lité a elektrostatické podlahy. 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *