Moderní dřevostavby si zamilujete

Pozorujete kolem sebe boom v podobě neustále přibývajících dřevostaveb a přemýšlíte o tom, čím se liší od klasických roubenek a dalších lidových staveb? Sníte o tom, že byste i své bydlení vyřešili právě tímto útulným způsobem, ale stále pochybujete o výhodách? Podívejte se na vše z nového úhlu spolu s námi.

Na celém území Evropy mají dřevostavby skutečně dlouhou tradici. Osvědčily se v našich horách i na dalekém severu, kde díky svým unikátním konstrukčním vlastnostem odolávají i tomu nejextrémnějšímu počasí. Své obyvatele dokáží dřevostavby v zimě udržet v teple (průměrnou chatku lze na pobytovou teplotu vytopit už za půl hodiny) a v létě jim naopak zprostředkují příjemných chládek a stín.

 

Na skok do historie dřevostaveb

Pamatujete si ještě ze starých knih a filmů jak se stavěly klasické roubenky? Celá vesnice na sebe vršila velké klády v předem stanoveném pořadí a prostory mezi nimi se zamazávaly hlínou nebo utěsňovaly mechem.

Tak takhle se už moderní roubenky nestaví. Optimální návaznost srubových stěn, účinné těsnění a celkovou pevnost se dnes stará dvojité nebo trojité drážkování jednotlivých klád, které do sebe díky tomu perfektně zapadnout. Vše je ještě takříkajíc posichrováno dřevěnými zámky na jejich konci.

Moderní technologie si dokázaly poradit i dalším typickým diskomfortním prvkem roubenek – malými okny. Ty měly bránit příliš velkému úniku tepla za krutých zim, nicméně dnešní inovované zasklení pomocí dvoj či trojskla se něčeho takového bát nemusí. Moderní bydlení v dřevostavbě tak přirozeným způsobem propojuje tradiční nízkoenergetickou náročnost a unikání klima historických sídel se světlostí a láskou k otevřeným prostorám, které dnešní doba tolik miluje.

Jak vypadají dřevostavby dnes

Zajímá vás, jak taková moderní dřevostavba vypadá? Woodlife se tímto specifickým oborem zabývá už rovnou desítku let. Na svých stránkách všem zájemcům poskytuje nejenom kompletní přehled nabízených dřevostaveb od roubenek až po víkendové sruby, ale také podrobnou fotodokumentaci již hotových projektů. V případě zájmu se můžete podívat na realizaci právě probíhající stavby nebo navštívit některých ze vzorových domů. Více ne Woodlife.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *