Mytí venkovních žaluzií: Demineralizovaná voda jako spása

Už máte dost venkovních žaluzií plných pylu, prachu a nečistot? Možná vás bude zajímat způsob čištění demineralizovanou vodu, které vás tohoto problému zbaví.

 

Proč je demineralizovaná voda vhodná na čištění venkovních žaluzií?

Demineralizovaná voda je snížená o minerální látky (až 96%) a také organické látky (až 98%). Díky této úpravě zabráníte vodnímu kameni, díky kterému se čištěné povrchy stávají často velmi nevzhlednými. Právě vodní kámen mají na svědomí minerální a organické látky a v případě jejich odfiltrování se tomuto lehce vyhnete.

Jedná se o čirou a bezbarvou kapalinu. Pokud je ve velmi silné vrstvě, může být namodralá. Je taktéž bez chuti a především bez jakéhokoliv zápachu. Její demineralizované složení zajišťuje, že při čištění nevznikají žádné šmouhy a taktéž je to velmi ekologická záležitost. Demineralizovaná voda neškodí dětem, zvířatům ani rostlinám. Mytí oken demineralizovanou vodou se tedy nemusíte bát.

Vzhledem k tomu, že demineralizovaná voda působí i antistaticky, takto ošetřený povrch vydrží mnohem déle čistý a při jeho čištění stačí pouze lehce setřít. Další výhodou je skvělá reakce vody s chemií. Ve většině případů chemické přípravky ani nejsou třeba, ale pokud se použijí, dají se mnohem více ředit než v obyčejné vodě. V případě absence minerálů ve vodě je nemusí chemie předtím ředit, takže se zvyšuje její účinnosti.

Lze demineralizovaná voda vyrobit doma?

Demineralizovanou vodu není snadné vyrobit doma. Jsou k tomu potřeba speciální iontoměniče a rozhodně nejsou jedinou podmínkou. Výroba demineralizované vody je postavena na základě technologie reverzní osmózy a mimo iontoměničů budou třeba také potřeby pro technologie filtrace a změkčení. Tato záležitost není ani trochu snadná a pořízení přístrojů k její výrobě vás vyjde pořádně draho.

Při mytí venkovních žaluzií se tato metoda určitě doporučuje. Jednak zabráníte nikdy nekončícímu drhnutí a čištění, ale především ušetříte čas i peníze. Čištění žaluzií demineralizovanou vodou vám zaručí nejen bezkonkurenční čistotu, ale také vaše žaluzie chrání a prodlouží jejich životnost.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *