Zelená energie má zelenou

Fosilním palivům brzy odzvoní a nahradí je tzv. energie z obnovitelných zdrojů. Ty jsou šetrnější k životnímu prostředí i k planetě jako takové. Jste-li duší ekologem (ale i pokud jím nejste), můžete místo té klasické odebírat elektřinu zelenou.

Pojmem zelená elektřina rozumíme energii získanou z obnovitelných zdrojů. Nejčastěji se jedná o energii solární, větrnou, vodní či třeba geotermální, které souhrnně označujeme jako zelená energie. Tu lidská rasa využívala odjakživa. S přibývajícím množstvím lidí však začalo docházet ke změně krajiny. A obnovitelné zdroje tomuto tempu jednoho dne přestaly stačit a byly nahrazeny tzv. fosilními palivy, tedy ropou, uhlím a zemním plynem. Ani jejich zdroje ovšem nejsou nevyčerpatelné, protože se časem neobnovují. Nehledě na produkci uhlíkových plynů a oteplování klimatu, na němž se zásadní měrou podílejí.

 

Elektřina z obnovitelných zdrojů má budoucnost

Elektřinu z obnovitelných zdrojů je možné, jak již napovídá její název, obnovit – tedy opětovně čerpat. A to, aniž by se to na krajině samotné negativně podepisovalo. Právě tuto zelenou elektřinu může odebírat každý z nás. A nemusíte ani disponovat vlastní fotovoltaickou elektrárnou na střeše. Na té vůbec nezáleží.

 

Jak odběr zelené elektřiny to funguje?

Jednoduše. Jakmile se stanete odběratelem zelené elektřiny, automaticky začnete podporovat výrobce využívajících obnovitelných zdrojů. A tím přispějete svou troškou do mlýna při záchraně planety. Víte co se říká? Nemusí pršet, stačí, když jen kape. Pokud by totiž zelenou elektřinu využíval každý z nás, byla by to už hmatatelná změna. V dopadech na životní prostředí tedy určitě.

 

Sviťte ekologicky

V reálném životě vůbec nepoznáte, že doma svítíte ekologickou elektřinou. Ta se totiž v reálu nijak neprojevuje. Vaše dodávky budou i nadále probíhat tak, jak jste zvyklí. Jen si však za zelenou elektřinu něco málo připlatíte. Ale ne tak moc. Při běžné spotřebě se jedná zhruba o osmdesát korun za rok.

 

Dodavatele ekologické elektřiny vybírejte pečlivě!

Začínáte o zelené elektřině uvažovat? To jsme rádi. V hledáčku vašeho zájmu by však měl být vhodný dodavatel ekologické elektřiny. Kde ho seženete? Nechte si poradit třeba od chytrého E.ON Rádce. Ten totiž ví o zelené elektřině téměř všechno. A ne jen o ní! Poradí, nasměruje a nabídne i vhodné řešení. Tak neváhejte! Naše planeta si šetrné zacházení zaslouží.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *