Parametry, které byste při výběru plastového okna měli znát!

Plastová okna jsou, i přes zvýšený nárůst obliby dřevěných a hliníkových oken, s drtivou převahou stále nejvyhledávanějším a nejvyužívanějším druhem oken. Počet prodaných plastových oken stále několikanásobně převyšuje počty prodaných eurooken a hliníkových oken. Jedním z hlavních důvodů je cena. Cena je v porovnání s ostatními druhy oken i několikanásobně nižší a to i v případech, kdy plastová okna dosahují stejných hodnot. Jaké parametry u oken je ale zapotřebí sledovat?  
 
Vše začíná provedením rámu
Nová plastová okna musí dokázat dobře tepelně izolovat domácnost a zabránit tepelným únikům. Okna nesmí propouštět nashromážděné teplo z místnosti a také by měla zabránit pronikání chladu dovnitř. Velmi důležitou roli hrají v této oblasti okenní rámy. Rámy pastových oken jsou vyráběny z PVC. Do PVC jsou přidávány další látky zajišťující stálobarevnost a zvyšující pevnost a odolnost materiálu. Stejně tak, jako kvalita materiálu je důležité i samotné provedení rámu. Rámy plastových oken jsou vyráběny s několika komorami. U komor je důležitý nejen jejich počet, ale také rozmístění a velikost. Vyrobit kvalitní rámy je devizou jen těch nejlepších tuzemských i evropských výrobců.
 
okno
 
Standardně zasklení dvojskly a trojskly
Důležitá je samozřejmě i kvalita zasklení pastových oken. Standardně se zasklení plastových oken provádí izolačními dvojskly. V současnosti je ale vyhledávaná i varianta zasklení trojskly. Ta má ještě vyšší izolační účinky a hodí se i pro využití na pasivních domech. Specializovaní výrobci oken jsou schopni nabízet i zasklení s různým speciálním provedením, jako například zasklení s tepelnou ochranou, bezpečnostně izolačním sklem, protihlukovým izolačním sklem, protislunečním sklem, ornamentálním sklem a mnoha dalšími druhy skla.
 
To všechno najdete v nabídce oken BOHEMIA PLAST GROUP s.r. o.
Jestli hledáte okna, která by byla spojením kvalitního rámu s kvalitním zasklením, podívejte se do nabídky společnosti BOHEMIA PLAST GROUP s.r. o. Tato firma je jedním z největších výrobců plastových oken na našem území a okna BOHEMIA PLAST GROUP s.r. o. jsou symbolem kvality a tepelných úspor. Kromě toho můžete vybírat i plastové dveře a okna z dalších materiálů. Vše samozřejmě ve vysoké kvalitě.
 
Detailní hodnoty plastových i dalších oken BOHEMIA PLAST GROUP s.r. o. najdete na www.bohemiaplast.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *