Proč zvolit venkovní žaluzie?

Chcete si ve svém interiéru vytvořit příznivé světelné i tepelné podmínky bez použití dalších elektrických zařízení? Pak zvažte pořízení venkovních žaluzií, které díky jejich stažení nedovolí slunečním paprskům proniknout do interiéru a tím zajistí příjemné klima uvnitř domu, aniž by musela být použita další elektrická zařízení jako klimatizace. Venkovní žaluzie kromě vnitřních příznivých podmínek zvýší zabezpečení domova a sníží náklady za energie.

Výhody venkovních žaluzií

  • ovlivnění tepelných podmínek v interiéru
  • snížení nákladů za energie
  • regulace denního světla
  • zvýšení bezpečnosti nemovitosti
  • přirozené větrání
  • dlouhá životnost
  • barevná stálost

Typy venkovních žaluzií

Na trhu je k dispozici celá řada typů venkovních žaluzií, které se od sebe liší tvarem, šířkou a typem ovládání. Mezi nejžádanější typy venkovních žaluzií patří především žaluzie C-80 do tvaru písmene C, jejichž lamely mají v šířce 80 mm.

Technicky nejdokonalejší jsou žaluzie, které mají lamely do tvaru Z a šířku lamel 70 nebo 90 mm. Tyto lamely bývají opatřeny těsněním, kdy kterému je zajištěno maximální zastínění. U menších oken se doporučuje použít venkovní žaluzie s šířkou lamel 50 mm.

Ochrana před nepříznivým počasím

Venkovní žaluzie jsou oblíbeným stínícím prvek, neboť chrání nejen Vás, ale také Váš interiér před škodlivým UV zářením. Žaluzie rovněž chrání dům či byt i před dalšími nepříznivými venkovními podmínkami (např. před větrem, deštěm).

Snížení nákladů za energie

Venkovní žaluzie slouží jako stínící prvek. To znamená, že jejich lesklý povrch, který dokáže odrazit sluneční paprsky od okna, ochraňuje veškerý interiér před nepřízní počasí. V letních měsících tedy do vnitřku domu či bytu nepronikne žádné teplo. V místnostech je tedy přes celé léto příjemné klima a vy tak ušetříte za náklady za klimatizaci. Co se týče zimy a zimního období, díky venkovním žaluziím lze snížit spotřebu energie až o 25 %.

Kde lze venkovní žaluzie použít?

Venkovní žaluzie lze použít téměř kdekoliv. Dříve byly využívány pouze u komerčních a kancelářských budovách. Dnes je možné je vidět nejenom na rodinných nebo bytových domech, ale také na různých terasách, verandách, pergolách či dokonce na altánech.

Co při výběru žaluzií zohlednit?

Při výběru ideálních venkovních žaluzií byste měli brát v potaz několik bodů – materiál, provedení žaluzií, ovládání a barva.

Použitý materiál

Materiál je při výběru žaluzií asi to nejdůležitější. Podle toho, z jakého materiálu jsou žaluzie vyrobeny, dokážou efektivně redukovat teplo během letních měsíců. Venkovní žaluzie vyrobené z vysoce kvalitního materiálu dokážou skvěle odolávat slunečním paprskům i nepříznivému počasí, mají dlouhou životnost, odolnost a skvěle izolují.

Provedení venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie by měly být rovněž co nejkvalitněji vyrobeny. Abyste vybrali opravdu kvalitní žaluzie, doporučujeme vybírat ze známých a ověřených značek. Tím budete mít jistotu, že se jedná o vysoce kvalitní žaluzie. Mezi ty nejkvalitnější žaluzie se řadí venkovní žaluzie vyrobené z hliníku, které jsou doplněny o výkonný motorový pohon.

Ovladatelnost žaluzií

V neposlední řadě je důležitá také jejich ovladatelnost. Na trhu si můžete vybírat ze dvou typů – z venkovních žaluzií, které jsou ovládány ručně, nebo pomocí elektrického motorového pohonu. Jaký typ ovládání si vyberete, záleží už jen na Vás a na Vašich preferencích.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *