Plánujete stavbu garáže? Investujte do sekčních vrat!

Pokud plánujete stavbu nové garáže, či chcete starou zrekonstruovat, jistě si kladete otázku, jak ji zavírat. Předchozí generace jsou zvyklé na klasická vrata výklopná, v současnosti jsou však trendem spíše snáze ovladatelná vrata sekční.

 

Pohodlnější ovládání

Pokud stále vlastníte výklopná či dvoukřídlá vrata, nepříznivé počasí, bláto, sníh a déšť vám mohou parkování auta pořádně znepříjemnit. Sekční garážová vrata jsou dnes stále populárnějším řešením, ať už z hlediska pohodlnější manipulace, tak z hlediska bezpečnosti. Podstatnou výhodou sekčních vrat je jejich dlouhá životnost.

V současnosti jsou téměř všechna garážová vrata na dálkové ovládání, v případě výpadku proudu je pak můžeme ovládat i manuálně. Pohon vrat je u tohoto druhu nejčastěji podstropní a umístěný v jejich ose (ve středu). Setkáváme se však i s bočním integrovaným pohonem.

 

Na jakém principu fungují?

Vratové křídlo sekčních vrat je tvořené z několika navzájem spojených vratových lamel, které se otevírají kolmo k zemi. Jednotlivé sekce pak zajíždějí po vodících drahách pod strop garáže. To vám ušetří hodně místa a umožní parkovat auto i těsně před a za vraty.

 

Jak správně vybrat?

Sekční garážová vrata se většinou nabízí ve dvou oblíbených variantách: ocel a masivní dřevo. Kromě vzhledu je volba závislá i na požadovaných vlastnostech, mimo bezpečnost a praktičnost také například tepelná izolace a celkové designové zpracování.

Rozhodující hledisko z pohledu izolace souvisí s dispozicí garáže. Jedná-li se o samostatně stojící garáž, preferujeme bezpečnost a stabilitu. Pokud je však garáž součástí domu či sousedí s jinou místností, měli bychom dbát na zvýšené tepelně izolační vlastnosti.

 U výběru jakýchkoliv garážových vrat jsou však kvalita a bezpečnost těmi předními prioritami. Měli bychom klást důraz na jejich funkčnost a bezpečný provoz. Důležitá je také ochrana proti sevření prstů i zajištění vrat proti jejich pádu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *