Dřevěné brikety udrží teplo

Jaro už se hlásí o slovo, ale večery jsou stále velmi chladné. Příjemné posezení u krbu je tak skvělou odměnou za celý den, a pokud nemusíme stále chodit přikládat, užijeme si jeho tepla ještě více.

 

Zbytky zásob

Před zimou připravujeme pro topení v krbu zásoby dřeva. Vše je potřeba nařezat, nasekat a uklidit pod střechu nebo přímo do dřevníku, aby dřevo stihlo vyschnout. Na konci topné sezóny už ale často používáme zbytky a dřevo, které jsme si předem nepřipravili, což je znát hned po zapálení. Přesušené dřevo okamžitě shoří, aniž by nás zahřálo,a naopak mokré dřevo kouří, jak se z něj odpařuje voda, a špatně hoří. Těšíme se tak na klidný večer u krbu a místo něj strávíme celý večer snahou o to, aby se krb alespoň trochu rozhořel a my si mohli odpočinout. Vhodnější variantou, než se spoléhat na mokré dřevo, jsou dřevní brikety. Vydrží hořet a sálat teplo několik hodin a nepotřebují žádnou přípravu před použitím. Jednoduše je vyndáme z obalu, vložíme do ohně a můžeme se věnovat tomu, co máme rádi místo neustálého přikládání.

 

Lisování pod tlakem

Brikety, které mají tvar válce nebo kvádru, jsou vhodné do kamen a krbů. Mají vysokou výhřevnost a minimální odpad, jsou přírodní, ekologické a dobře se skladují. Dřevěné brikety se vyrábí z pilin tvrdých dřevin, které se bez použití pojiv nebo chemických lepidel lisují do požadovaného tvaru. Stejný způsob výroby mají i peletky, které se používají do kotlů pro vytápění celého domu. Mají ale tvar drobných válečků, aby bylo jejich dávkování do kotle snadné a zvládl ho i automatický podavač. Ten nám šetří práci s přikládáním a chozením ke kotli, spolu se zásobníkem se postará o pravidelné přiložení. Doma je teplo bez práce, jen jednou za několik dní je dobré vše zkontrolovat a vynést popelník, o zbytek se postarají automatizované procesy.

Než tak začnete zase shánět dřevo do krbu, sáhněte raději po dřevních briketách. Ušetříte si práci a čas a budete si moci odpočinout, aniž by bylo třeba stále chodit přikládat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *