Co je technologie pískování

V dnešním moderní světě je mnoho inovací a novinek, které zjednodušují práci, pracovní procesy, ale také ušetří čas. Jednou z takovým možností je například i technologie pískování. Jde o nejefektivnější přípravu povrchu před jeho úpravou. Je hned několik důvodů, proč by se mělo použít právě pískování.

 

Co tedy je pískování, jaké jsou výhody této metody

Technologie pískování je proces, které umožňuje nejen zbavit povrch nečistot, ale také dát povrchu zvláštní texturu. Pro kvalitativní čištění a matování povrchu skla, dřeva, kovu nebo kamene je důležité znát složitost technologie pískování a používat moderní vysoce výkonné zařízení.

Pískování je běžná technologická operace, která umožňuje čištění kovových konstrukcí a celé řady dalších povrchů od koroze a mnoha dalších vad. Používá se jak v průmyslu, tak v každodenním životě. Pro dosažení co nejefektivnějšího čištění materiálů je důležité mít možnost zvolit typ jednotky, výkonný kompresor a typ brusiva.

Co se týká výhod, tak jednoznačně jde o úsporu času. Očistit zejména kovové povrchy mnohdy trvá  poměrně dlouhou dobu. S metodou pískování firma může ušetřit čas i náklady. Dále je třeba říci, že tato metoda je spolehlivou metodou pro očištění nejrůznějšího povrchu od kovu, betonu, cihly, dřeva a podobně. V případě čištění kovových plotů nebo jiných kovových předmětů je metoda pískování velice přínosná, protože se kvalitně očistí i různé záhyby, rohy a místa, která jsou těžko dostupná Zapomenout se nesmí ani na daleko vyšší životnost takto očištěných produktů.

 

V jakých případech je možné metodu pískování použít?

Pískování se používá k čištění železničních vozů, průmyslových kotlů, kovových a železobetonových trubek, plechů a válcovaných kovových výrobků. Ve velkých podnicích se pro tyto účely používají průchozí tryskací stroje a pískovací komory, které ovládají proškolení pracovníci.

Abrazivní tryskací jednotky se používají při stavbě lodí, stavitelství, při čištění olejových potrubí, při rekonstrukcích, při stavbě mostů, při renovaci automobilů, při zdobení nábytkových prvků, zejména těch starožitných a také zrcadel. Praxe jejich použití ukazuje, že pískování výrazně prodlužuje životnost široké škály produktů. Abrazivní tryskání je tedy klíčovým procesem zpracování kovů, který vytváří neobvyklou strukturu na povrchu kovových výrobků. Ovšem pískování je možné použít také ve stavebnictví při rekonstrukci památkových objektů, soch, ale také  i v případě čištění zámkové dlažby, chodníků aj.

 

Jak vyčistit kov od rzi, vodního kamene, usazenin

Speciální chemické čisticí prostředky nelze použít všude. Mnohdy se to ani nepodaří nebo se může stát, že by se povrch poškodil. Alternativou k tomuto ošetření je pískování. S jeho pomocí lze z povrchu bez problémů odstranit různé nečistoty a ošetřenou oblast čistit mnohem rychleji a efektivněji a nečistoty odstraňovat i z porézního materiálu.

 

Stupně čištění

Metoda pískování může dosáhnout různého stupně čištění. Volba stupně čištění by měla být stanovena předem v závislosti na tom, jaký druh nátěru byl aplikován na daný povrch: antikorozní, smalt, základní barva, zinek nebo plast, atd. Při čištění kovových povrchů lze stupeň čištění podmíněně rozdělit do následujících 4 skupin:

  • Pískování s efektem kartáčování.
  • Normální čištění povrchu bez efektu vysokého lesku.
  • Čištění kovových povrchů téměř na lesk.
  • Čištění kovového povrchu do úplného lesku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *