Rodinné domy v Praze: Proč kupovat starší, když můžete mít nový za podobnou cenu?

Rádi byste se přestěhovali z bytu do rodinného domu? V Praze je o tento typ bydlení velký zájem a cena starších nemovitostí výrazně převyšuje celorepublikový průměr. Podle posledních statistik společnosti CeMap byla průměrná cena čtverečního metru 50 840 korun, zatímco na nejlevnější Vysočině pouze 9 618 korun. Obecně se ceny nemovitostí zvedají, meziročně o téměř 12 procent. Dobrá zpráva je, že novostavba vás nemusí stát více než starší dům.

 

Proč jsou rodinné domy v Praze dražší než jinde v republice?

Odborníci přisuzují velké rozdíly v cenách rodinných domů napříč republikou několika faktorům. Klíčové jsou vyšší průměrný příjem obyvatel hlavního města a atraktivita lokalit. O prodej rodinných domů Praha je zájem také na periferiích, což o okrajových částech menších měst a vesnicích tvrdit nelze.

Novostavby jsou cenově srovnatelné se staršími domy

Ceny starších nemovitostí „šroubuje“ směrem nahoru lokalita. Obvykle se nachází v místech s dobrou občanskou vybaveností s dopravní dostupností. Nabízí se však otázka, proč si raději nepořídit novostavbu, která vyhovuje současným standardům na energetickou náročnost a komfort. K dalším výhodám patří nulové investice do rekonstrukce, a tím pádem i časová úspora – v případě nového domu nebudete muset trávit spoustu času opravami a úpravami.

Dalším pádným argumentem, proč se zajímat o novostavby, je srovnatelná a často i o něco nižší cena. Jako příklad lze zmínit některé developerské projekty v Praze, které v současné době nabízí společnost Finep.

Jeden z předních tuzemských developerů aktuálně nabízí novostavby v Praze Štěrboholech s velmi příjemnou cenou za metr čtvereční. Nachází se mezi starší zástavbou a plynule navazují na projekt Malý Háj. Podrobnosti a informace o dalších projektech najdete na www.finep.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *