Tipy pro stěhování bez stresu

Stěhování do nového domova bývá vzrušující … a zároveň stresující. Docela dost emocí v jednom dni, ne? Nejlepší způsob, jak mít kontrolu nad svými emocemi je, že si stěhování předem zorganizujete.

 

Začněte organizovat hned, jak se dozvíte datum stěhování

Začněte si stěhování organizovat alespoň měsíc předem, máte-li tu možnost. Sepište si seznam věcí ke stěhování za každou místnost. Požádejte o nabídku stěhovacích služeb několik stěhovacích firem. Každou zabalenou stěhovací krabici si řádně popište (kam přijde v novém bytě/domě, co je jejím obsahem, označte „křehké“) Při naplňování každé stěhovací krabice se rozmyslete, zda dané věci skutečně potřebujete a zda není lepší je rovnou prodat nebo věnovat nebo vyhodit. Bez emocí a kompromisů. Pokud jste je do teď 5 let nepoužili, už asi nepoužijete.

Nejdůležitější dokumenty si nechte u sebe Dejte si tu práci a najděte si spolehlivou stěhovací firmu s pojištěním při přepravě (nejen obecnou pojistkou na odpovědnost za škodu) a s dobrou reputací. Mějte však na paměti, že i s tou nejspolehlivější stěhovací společností se může přihodit nehoda nebo jiný problém a něco se může ztratit. Čert nikdy nespí. Vezměte všechny své cennosti a důležité dokumenty sebou, místo toho, abyste je zabalili do krabice a nechali naložit na stěhovací vůz.

 

Nezapomeňte si plánovat i činnosti po nastěhování

Zařiďte si, abyste po nastěhování neměli tolik práce v zaměstnání. Vyhýbejte se přepracování, mohli byste se pak zranit nebo se vyčerpat únavou. Očekávejte, že byste první den mohli večeřet v restauraci. Vybalujte místnosti jednu po druhé, začněte v ložnici. Nejdříve nastěhujte, nebo nechte stěhovací firmu nastěhovat, veškerý větší nábytek. Pak teprve můžete začít rozbalovat krabice.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *