Vytváříme elegantní zelené střechy

Každý se nemůže pochlubit předzahrádkou nebo rozsáhlým pozemek okolo svého domu. Drtivá většina lidí ze svých oken hledí přímo na frekventovanou ulici či na protější budovu a prakticky jsou odříznuti od přírodních krás. Naštěstí se na trhu nachází profesionální společnost Hizol, která dokáže přesunout přírodu přímo na vaší střechu a to bez sebemenších komplikací. Někdo zelenou střechu zná pod označením střešní zahrada. Ať už tento malý zázrak nazýváte jakkoliv, maximalizujete tak komfort a moderní vzhled své stavby i v centru města. Jedná se o velmi žádaný a reprezentativní prvek, bez kterého se náročná klientela již neobejde.

Co to vlastně ta zelení střecha je

Zelená střecha není nic jiného, než částečně nebo zcela pokrytá střecha vegetací a zároveň půdou. Zjednodušeně jde o uměle vytvořenou střechu v přírodním hávu. Zelená střecha mnohdy disponuje kořenovou bariérou, odvodněním a zároveň i zavlažováním.

Vždy záleží na daném projektu a požadavku klienta. Právě z těchto důvodů je tento prvek vítanou součástí moderních novostaveb. Zelená střecha se však dá pochopitelně realizovat i na stávajících budovách.

Pořiďte si zelenou střechu také

Zelená střecha disponuje hned několika výhodami. Ze všeho nejvíce snižuje podíl volných a dlážděných ploch. Zeleň je mnohem elegantnější a příjemnější na pohled než beton. Navíc získáte dokonalou zásobárnu čerstvého kyslíku. Rovněž zamezíte přehřívání dané střechy. Určitě oceníte redukci teplotních výkyvů, které je způsobené střídáním dne a noci.

Zelené střechy mají navíc tepelně izolační vlastnosti, takže vám nakonec nejen slouží pro oko, ale i pro kapsu. Vychutnejte si tu aromatickou vůni a zaměňte jí za výpary z výfuků. Zelená střecha od společnosti Hizol je zárukou nadstandardní kvality.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *