LED pásky – doplňkové osvětlení nebo hlavní zdroj světla?

Osvětlení interiéru se v posledních letech přikládá stále větší význam, což je samozřejmě správně. Dokonalé osvětlení každé místnosti v interiéru, a vlastně i každého místa v exteriéru, je velmi důležité pro efektivní využívání domácnosti. Jeden hlavní zdroj osvětlení uprostřed místnosti už prostě nestačí. V současné architektuře se preferuje několik zdrojů osvětlení v různých variantách tak, aby ve všech částech místnosti bylo osvětlení opravdu dokonalé. Dnes se zaměříme na LED pásky. Jsou jen doplňkovým osvětlením, nebo mohou sloužit jako plnohodnotný zdroj světla.

 

LED pásky – nejnovější produkt v nabídce LED osvětlení

Poptávka po jednotlivých druzích LED osvětlení je v současnosti velmi vysoká. A to hned z několika hledisek. Především díky jejich spotřebě, která je v porovnání s klasickými zářivkami mnohem nižší a je nižší i v porovnání s úspornými zářivkami. LED osvětlení má také mnohem větší spektrum variací světel a dokonce i jejich barevného provedení. Nejnovějším druhem, který se stává velmi rychle populární, jsou LED pásky. Jak a kde se nejčastěji využívají?

 

 

Využití LED pásků

Využití pro LED pásky závisí především na správné volbě jejich druhu. I zde jsou totiž nabízeny různé druhy, které mohou mít různá využití. U LED pásek je rozdílný jejich příkon a svítivost. Základní modely mají příkon 8,5W a ty se hodí především pro doplňkové osvětlení některých částí místností – vitrín, osvětlení za postelí a spíše slouží pro design. Příkon LED pásek ale může být i 25W, což už nabízí vysokou svítivost a pásky je možné naplno využít, třeba jako osvětlení kuchyňských linek, pracovních stolů a ostatních ploch.

 

U specializovaných prodejců najdete mnoho druhů

LED pásky nabízí mnoho variant provedení a rozdíl není jen v samotném příkonu. Jako všechny druhy LED osvětlení nabízí i pásky různé varianty světelného toku – teplá a studená bílá. Nechybí ani pásky s barevnými světly. Některé druhy jsou jednobarevné, jiné mohou kombinovat více barevných variant. Výjimkou nejsou ani voděodolné LED pásky, které mohou sloužit například jako osvětlení bazénů nebo zahradního vybavení. Stačí hledat u specializovaných prodejců.

 

Jedním z největších specialistů na LED osvětlení na našem trhu je www.ledline.cz.Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *