Vzduch, kterým větráte domácnost můžete nejprve ohřát!

Problémy s efektivním a účinným větráním nejvíce trápí interiéry mnoha typů budov zejména v zimních měsících. Místnosti se totiž snažíme co nejvíce ohřát a zabránit ztrátám tepla. Pokud ale místnost není větrána, dochází ke zvyšování vlhkosti vzduchu a výsledkem může být mnohdy i tvorba plísní. Pokud ale vyvětráme okny, ztratíme nashromážděné teplo a místnost musíme znovu ohřát. To se významně projeví na ceně za vytápění. Dá se z tohoto „začarovaného“ kruhu vystoupit tak, aby byly efektivně vyřešeny oba problémy? Dá, ale vzduch, který vzchází do domácnosti se musí nejprve ohřát.
 
solVětráním okny toho nemůžete docílit
Pokud se budete soustředit výhradně na větrání okny, nikdy omezení tepelných ztrát nedocílíte. Existují i jiné způsoby větrání, než pouze okny otevřenými dokořán. K účinnému větrání může být dokonce využívána i solární energie. Samozřejmě v kombinaci s moderními technologiemi. Přesně těchto parametrů dosahují například solární ventilace, které jsou moderním způsobem větrání se skvělými výsledky.
 
solPřívod čerstvého vzduchu a žádné teplo pryč
Solární ventilace jsou moderním výrobkem pro snadnější a především efektivnější větrání. Na jejich vývoj a výrobu se na našem trhu specializuje společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o. Jedná se především o moderní solární panely na fasádu nebo na střechu objektu. Podle toho, jakou část budete chtít s jejich pomocí větrat. Vzduch zvenčí je nasáván do konstrukce solárních panelů. Zde se ohřívá díky solární energii a je zbaven i vlhkosti. Poté putuje flexibilní hadicí ve zdivu do ventilátoru. Ventilátorem je vháněn čerstvý, ale ohřátý vzduch přímo do místnosti. Nasávání vzduchu i chod ventilátoru na vhánění místnosti je zcela zdarma. Elektrickou energii pro jejich provoz totiž také vytváří solární panel. V nabídce společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o. můžete najít 2 modely solárních ventilací – panely SolFresh a panely SolHeat. Panely SolHeat kromě popsaných funkcí dokáží navíc temperovat vzduch v místnosti a zvyšovat zdarma teplotu v interiéru.
 
Kompletní informace a nabídku najdete na www.solarniventilace.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *