Proč vidíte stále častěji na střechách rodinných domů malé kopule?

Možná právě u sousedů, u známých nebo na rodinných domech při cestě automobilem vidíte na střechách malou lesklou kopuli (jako ze skla) a říkáte si, proč je na střechu vlastně instalována? Pro zvýšení jejího designu to opravdu není. Tato malá lesklá kopule je totiž většinou součástí důmyslného výrobku, který nese název světlovod. A právě světlovody mají tu schopnost, že dokáží přenést denní světlo i do místností bez oken. Do jakékoli části rodinného domu.
 
solJak dokáže malá kopule přenést světlo třeba na chodby nebo do koupelen?
Právě koupelny, chodby, vstupní haly jsou nejčastěji osvětlovány pomocí světlovodů. Kopule, kterou můžete vidět na střechách rodinných domů je pouze jejich první součástí. Celkem má světlovou 3 části bez kterých by nemohl fungovat. Kupole světlovodu je osazena střešním lemováním má za úkol zachytávat maximální množství slunečního záření a posílat je do další části světlovodu. Další částí světlovodu je tubus přenosu světla. Díky tomuto tubusu je možné sluneční svit nachytaný kopulí přenášet na různá místa v domě. Důležitá je přitom kvalita materiálu,. Ze kterého je vyroben. U méně kvalitních materiálů může docházet při přenosu světla k velkým světelným ztrátám. Poslední částí světlovodu je difuzér. Ten je umístěn v místnosti, kam chcete světlo vypouštět. Vybírat můžete difuzéry mnoha designů a některé z nich mají dokonce schopnost regulace záření. To vám ovšem nabídnou jen světlovody kvalitních výrobců.
 
Světlovody Solatube®jsou na trhu špičkou ve své oblasti
Světlovody Solatube® jsou na trhu v tomto oboru naprostou špičkou. V oboru světlovodné techniky se pohybují již 25 let a jejich výrobky jsou neustále vyvíjeny a zdokonalovány. Díky tomu mohou světlovody Solatube® dosahovat stále lepších výkonů v oblasti zachytávání a přenosu světla. I difuzéry jsou nabízeny s mnoha speciálními funkcemi. Světlo ze světlovodů Solatube® se dá přenášet prakticky kamkoli s minimálními světelnými ztrátami.
 sol
 
Kompletní informace najdete na www.solatube.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *