Začali jste již v domě topit a bojíte se vysokých výdajů za vytápění?

Noční teploty pod bodem mrazu, ranní přízemní mrazíky a denní teploty, které už asi v letošním roce jen málokdy překonají hranici 20°C. to všechno jsou hlavní signály k tomu, že letní počasí nás již definitivně opouští a velké množství domácností bylo dokonce nuceno zahájit topnou sezonu, protože v nevytápěném interiéru už bylo prostě chladno. Brzký začátek topné sezony má vliv na komfort bydlení, ale má také výrazný vliv na účty za vytápění letošní zimy. Pokud jste začali topit již nyní, je vysoká pravděpodobnost, že cena za vytápění bude letos ještě vyšší, než vloni.
 

Ještě stále máte čas na účinná opatření

Na některé druhy opatření domu proti mrazivým teplotám je již pozdě. Například zateplení fasády by mělo nejlépe probíhat v létě, aby lepidla a ostatní technologie správně vyzrály. Navíc trvá i několik týdnů a je finančně velmi náročné. Dalším způsobem, jak zvýšit tepelně-izolační vlastnosti domu je výměna oken. I to ale znamená velké zásahy do domu a jejich výroba trvá i několik týdnů. Naštěstí ale existují opatření a technologie, které je možné začít využívat hned. A nejedná se o žádná provizorní řešení, ale o účinné a prověřené systémy. Například zateplení půd foukanou minerální izolací.

 

Co je foukaná minerální izolace?

Foukaná minerální izolace je druhem izolačního materiálu, který na ploše půdy vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez mezer. Je nesléhavá, odolná proti hmyzu a škůdcům, proti vlhkosti i požáru a neztrácí své izolační vlastnosti. Specifický a přímo unikátní je způsob její aplikace. O tu se na půdě stará jediný pracovník, který obsluhuje aplikační hadici. Materiál putuje hydraulicky, pomocí hadice přímo z nákladního automobilu, který bude stát před domem. Průměrná půda rodinného domu je zateplena do tří hodin od příjezdu firmy bez nepořádku a hluku.

 

A proč zateplovat půdu?

Zateplení stropů a podlah na půdách má samozřejmě své opodstatnění. Když už zahájíte topnou sezonu a nechcete, aby většina vyprodukovaného tepla z interiéru unikala, tak je zateplení stropů a podlah na půdě ideálním řešením. Právě těmito prostory totiž v nezateplených interiérech uniká největší část tepla. Teplý vzduch má totiž jednu základní vlastnost – stoupá vzhůru. Pokud se rozhodnete nechat odbornou firmu na půdu aplikovat kvalitní foukanou izolaci, mohou úspory na vytápění významně přesáhnout  hranici 30% z vašich současných nákladů. I když začnete topnou sezonu dříve, než vloni, bude ta letošní levnější.

 

Detailní informace o této technologii najdete na www.foukaneizolace.cz.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *