Co dělat s fasádou, když je plná vlhkosti, mechů a řas?

Zejména fasády starších rodinných domů se s tímto problémem velmi často potýkají. Jejich povrch už není tak půvabný a odolný jako dříve a stále častěji se na povrchu fasád objevuje vlhkost, která se vytvoří velmi rychle, ale odstraňuje se velmi dlouho. Kromě vlhkosti může být na fasádě problém také se zvýšeným výskytem mechů, řas a dalších organických nečistot, které nejenže nevypadají elegantně, ale fasádu stále více poškozují. Jak tuto situaci řešit?

Nejprve důkladně vyčistit

Fasádu je třeba od všech nečistot, mechů, řas a plísní dokonale vyčistit. Bez profesionální techniky e dokonalé vyčištění nemožné. Proto se v této oblasti raději obraťte na profesionální firmy, které disponují stroji na tryskání – pískování. To je totiž metoda, která dokáže odstranit dokonale nečistoty z povrchů fasád. Jak probíhá profesionální čištění fasád, se podívejte ZDE. Vyčištěním fasády by ale vaše práce skončit neměla. Je totiž vhodné ještě aplikovat ochranný nátěr fasády.

 

Proč je nátěr důležitý, když je fasáda čistá?

Možná si říkáte, proč je nutné ještě na fasádu aplikovat ochranné nátěry, když už máte po vyčištění krásnou a čistou fasádu? Fasáda sice je čistá, ale bez aplikace ochranných nátěrů tak dlouho nevydrží. Musíte si uvědomit, že fasády budov probíhají neustálému procesu zašpinění prachem a poletujícími mikroskopickými nečistotami, které se na ni usazují. Je také neustále vystavována působení vlhkosti, která postupuje stále hlouběji do zdiva. Jestliže chcete svou fasádu ochránit, rozhodně byste měli nechat aplikovat alespoň protiplísňové nátěry a hydrofobní nátěry.

Jak jednotlivé nátěry fungují?

U každé fasády, která byla napadena zvýšenou vlhkostí a tvorbou plísní se vyplatí investovat do protiplísňového nátěru. Tyto nátěry zamezují vlhnutí zdiva a zamezují také tvorbě plísně. Fasáda a zdivo tedy nebudou tak náchylné k poškození. Pokud chcete ochránit fasádu před působením vlhkosti a vody, správným řešením je aplikace hydrofobního nátěru, který má schopnost doslova odpuzovat vodu od ošetřeného povrchu.

 

Pokud chcete získat detailní informace o čištění fasád a funkcích jednotlivých nátěrů, můžete kontaktovat společnost ARS Axiom Real s.r.o., specialistu na čištění a nátěry fasád v Praze a celém území ČR.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *