Jak vydělat více na krátkodobém pronájmu přes Airbnb?

Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na občasný neboli krátkodobý pronájem svého bytu či domu, jistě jste již narazili na populární platformu Airbnb. Ta slouží jako zprostředkovatel pronájmů: majitelé nemovitostí ji využívají při prezentaci a zájemci o pronájem zase jako vyhledávač a určitého garanta (pronájmy lze na webu hodnotit). V České republice se služba těší značnému zájmu a objevují se v ní především nemovitosti v Praze. Výjimkou však nejsou ani menší města.

Ačkoliv se propagace nemovitosti ke krátkodobému pronájmu přes Airbnb jeví jako velmi snadná, v praxi není vůbec jednoduché sehnat adekvátní počet hostů. Důvodem je obrovský přetlak na trhu – bytů je v nabídce velmi mnoho, ale jen někteří majitelé umí v oblasti pronájmů chodit. Představa, že svůj byt registrujete, vyplníte základní informace a pak už jen s úsměvem na rtech předáváte klíčky a inkasujete peníze, je poněkud mylná.

Pro drtivou většinu Čechů se proto krátkodobý pronájem bytu stal pouhým občasným přivýdělkem, ačkoliv jejich nemovitosti mají mnohem větší potenciál a mohly by být obsazovány častěji. Chcete-li z pronájmu maximum, budete muset:

 

  • zajistit, aby váš domov vypadal za všech okolností skvěle,
  • průběžně ho udržovat v absolutní čistotě,
  • optimalizovat ceny na základě aktuální poptávky,
  • být hostům neustále k dispozici,
  • řešit akutní problémy ještě před tím, než k nim dojde.

 

Pokud se vám nyní krátkodobý pronájem jeví jako příliš mnoho práce za málo muziky, nezoufejte. Chytrým řešením je profesionální správa Airbnb pod taktovkou některé ze specializovaných firem. Odborníci se postarají o vše od aktivní propagace nemovitosti přes profesionální nafocení až po výměnu prasklých žárovek.

Kolik vás bude spolupráce s profesionály stát? Cena správy Airbnb je individuální, ale počítejte s tím, že odborníci zvýší výnos z pronájmu o desítky procent. Podrobnější informace najdete na letmeinn.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *