Jak zastavit dražbu nemovitosti?

Dostali jste se do finančních potíží a nevíte, jak z nich ven? Co dělat v případě, že je váš dům zatížen exekucí? Existuje vůbec způsob, jak vzniklou krizi zažehnat? V našem článku se to dozvíte.

Podobná situace může potkat většinu z nás – stačí jednou někde udělat chybu a už se to s vámi veze. Chyba dokonce vůbec nemusí být na  vaší straně, obzvlášť jste-li spoluvlastníkem domu nebo bytu. V tuto chvíli je ale stále možné se z potíží dostat a nemovitost prodat. Hlavní je reagovat včas.

 

Řešte své závazky

Do exekuce se lze dostat různými způsoby. Vzali jste si půjčku, zapomněli jste uhradit dluženou částku a úroky postupně rostly, přecenili jste své možnosti pravidelně splácet, nechali jste se takzvaně „napálit“, dostali jste se do neočekávané životní situace, nebo jste zodpovědnost přenechali na jiné osobě, která před vámi zatajila podstatné informace. Ať už vaše potíže s dluhy vznikly jakýmkoliv způsobem, nejhorší, co můžete udělat, je problém záměrně přehlížet a doufat, že to zkrátka nějak dopadne.

Komunikujte s věřitelem, neignorujte upomínky, snažte se zkrátka domluvit – například na změnách ve splátkovém kalendáři.

Když nedostojíte svému závazku a budete raději předstírat, že se po vás slehla zem, má věřitel právo přistoupit k razantnějšímu kroku – může se obrátit na soud. A pokud mu ani v soudem určené lhůtě nejste schopni dluh splatit, přichází na řadu exekutor.

 

Předejděte nedobrovolné dražbě

Hlavním problémem nedobrovolné dražby je skutečnost, že se nemovitost většinou prodá výrazně pod cenou a částka, kterou získáte, na zaplacení vašich dluhů nestačí. Tím pádem budete zadlužení i dál a ocitnete se v ještě bezradnější situaci než na začátku.

Nenechte to zajít tak daleko a jednejte dříve, než k dražbě dojte. Stačí se jen obrátit na realitní kancelář, která se podobnou problematikou zabývá.

 

Oddlužení nemovitosti – jak probíhá?

Exekuci a nárůst dluhu je nutné zastavit. Specializovaná realitní kancelář vaši nemovitost vykoupí za hotové, postará se o bezpečný právní servis, veškerou dokumentaci – včetně listin omezujících prodej – a úspěšně vás provede celým procesem. A co je hlavní – zbaví vás všech dluhů.

Dům se bez potíží prodá, dluh se zaplatí a zbývající část kupní ceny získáte vy. Některé realitní kanceláře vám dokonce zajistí i náhradní bydlení – vše závisí čistě na domluvě a podmínkách, které si dohodnete. Ve výsledku z toho vyjdete mnohem lépe, než kdybyste se rozhodli dělat mrtvého brouka.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *