DELTA jako zodpovědný stavební manažer haly o rozloze 22 000m2

DELTA zahájila řízení výstavby průmyslové haly pro společnost WITTE ACCESS TECHNOLOGY.Nová výrobní hala výrazně podpoří zaměstnanost v Karlovarském regionu. Průmyslová zóna v Ostrově nad Ohří nabídne nová pracovní místa již začátkem roku 2016. V ostrovské průmyslové zóně tak vyroste během devíti měsíců nová výrobní hala o rozloze cca 22.000 m2.

Společnost WITTE, jež vyvíjí a vyrábí zámkové systémy pro automobilový průmysl má zájem investovat cirka 1,2 miliardy korun do svého rozvoje, přičemž letos prostaví cirka jednu třetinu této částky, podotkl výkonný ředitel Ladislav Kröbl. V novém výrobním závodě nalezne práci zhruba 500 lidí.


Kvalitní stavební management připravované haly

Řízením výstavby této průmyslové haly včetně projektového managementu, architektury, projektové dokumentace, tendrového řízení a technického dozoru investora svěřila společnost WITTE do rukou společnosti DELTA Projektconsult, jež má v Čechách, na Slovensku, ale i v Rakousku či na Ukrajině s výstavbou průmyslových hal na míru bohaté zkušenosti. Mezi její poslední dokončený úspěšný projekt patří například výrobní hala v Uherském Brodě pro společnost MANN+HUMMEL Innenraumfilter, jež rovněž aktivně podniká v automobilovém průmyslu v Evropě. Marcela Kolářová, mluvčí společnosti DELTA doplnila:  „ Pro MANN+HUMMEL řídíme výstavbu průmyslové haly opětovně. Ta v Uherském Brodě je velmi zdařilým prototypem průmyslové haly na který MANN+HUMMEL v budoucnu ještě jistě bude navazovat. Obecně pro nás v oblasti výstavby striktně platí, tedy i u haly WITTE, že bude našim cílem zodpovědně koordinovat celou výstavbu a dbát na to, aby byly dodrženy náklady, termíny a především kvalita tak, jak je naším dobrým zvykem. Jsme si vědomi toho, že tento férový přístup je naší nejlepší referencí. Proto se k nám investoři při další expanzi vrací“.Bohuslav Sobotka zavítal do WITTE
Samotný premiér v rámci  jedné ze svých dubnových cest navštívil společnost WITTE ACCESS TECHNOLOGY a jednal s představiteli Karlovarského kraje o aktuální situaci v oblasti zaměstnanosti a podpoře investic v regionu. Tématem jednání s vedením společnosti WITTE byla především tvorba nových pracovních míst a podpora zaměstnanosti, čímž je právě připravovaná hala  WITTE zárukou. V nové hale bude zpočátku pracovat část zaměstnanců ze závodu v Nejdku. Postupně ale jejich počet bude narůstat o nové a cílovým stavem je kolem roku 2018 zaměstnat asi 500 lidí. „Na konci roku bude mít závod asi 55 zaměstnanců, z toho asi dvě třetiny budou převedeny z Nejdku. Příští rok bychom rádi měli na konci roku okolo 150 zaměstnanců, z toho asi stovku nových,“ upřesnil generální ředitel Ladislav Kröbl.


 Nová průmyslová hala WITTE jež vyroste v průběhu devíti měsíců pod stavebním vedením DELTA Projektconsult 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *