Garážový přístřešek – praktický a s řadou výhod

Chcete zajistit svému autu ochranu před nepřízní počasí, ale nechcete stavět finančně i prostorově nákladnější garáž? Pohodlným a levnějším řešením je garážový přístřešek. Ten je cenově dostupný všem zájemcům a jeho pořizovací cena je oproti klasické garáži výrazně nižší. Přístřešek vám umožní podobně jako moderní garáže parkování pod střechou, vyložení nebo naložení nákladu i za špatného počasí, při vystupování a nastupování se nemusíte brodit blátem nebo sněhem a v parném létě nebude váš vůz rozpálený slunečními paprsky. Automobil je dobře chráněn proti zasněžení a nárazům větru, před deštěm, kroupami, padajícími větvemi a podobně. Pokud je garážový přístřešek doplněn o boční stěny nebo napojen k domu, je ochrana dokonalá.

 

Co je garážový přístřešek

Jako garážový přístřešek se označuje konstrukce ze dřeva nebo kovu, která poskytuje ochranu zaparkovanému vozu i jeho majitelům. Je ideálním řešením tam, kde není možno postavit klasickou garáž nebo tam, kde majitelé velkou tradiční stavbu nechtějí a dávají přednost odlehčené variantě. Garážový přístřešek je tvořen rámem, na kterém je položena střecha či obal, ochraňující zaparkované vozidlo. Nabídka je široká, jednotlivé typy se vyrábějí ve velké škále barev a vysoké kvalitě. Vybírat je nutno i podle místních podmínek a uvážit budoucí nároky na údržbu.

 

Hlavní výhody garážových přístřešků

Garážové přístřešky mohou sloužit nejen pro ochranu vozu, ale i jako skladovací plochy, altány, pergoly nebo terasy či pro zcela jiné účely. Jejich využití se meze nekladou. Proč jsou přístřešky tak oblíbené? Skýtají totiž řadu výhod:

* nezaberou tolik místa jako garáž

* vzduch v nich patřičně cirkuluje

* velikost je možno přizpůsobit potřebám

* náklady na jejich pořízení nejsou tak vysoké

* jednoduchá je montáž i údržba

* jsou odolné proti různým vlivům

* ve správně zvoleném provedení jsou elegantní a vzdušným doplňkem domu

 

Tradičními materiály jsou dřevo a kov

Garážové přístřešky mají u nás dlouhou tradici, k nejoblíbenějším patří ty ze dřeva a kovu – především oceli nebo hliníku. Velikost lze přizpůsobit potřebám zájemce, většinou se jedná o garážové přístřešky na jedno nebo dvě auta. Vyžadujete-li však přístřešek na míru, designově odpovídající vašemu domu a jeho okolí, a v takové kvalitě, aby vydržel skutečně dlouhou dobu, můžete si nechat vyrobit a postavit garážový přístřešek nebo garáž zcela podle vašich představ.

 

Odborníci nabízejí komplexní služby

Pokud stavíte garážový přístřešek k domu dodatečně, určitě se vyplatí obrátit se na odbornou společnost, která vám tuto stavbu zhotoví tak, aby odpovídala i požadavkům stavebního zákona a bylo ji možno financovat například hypotékou nebo ze stavebního spoření. Vyberte si takovou firmu,

která vám stanoví přesné podmínky a poskytne smlouvou podložené záruky. Odborníci z firmy Modernigaraze.cz zaručují pevnou cenu uvedenou ve smlouvě, která se neupravuje ani při změně ceny materiálu. Stavba garážového přístřešku se provádí na klíč, je tedy kompletně realizovaná dodavatelem, všechny práce jsou odborně provedeny a koordinovány. Doba stavby je přizpůsobena požadavkům a možnostem zákazníka. Ve smlouvě o dílo jsou podrobně rozepsány jak všechny prvky stavby, tak i služby, takže zákazník přesně ví, za co platí a má jasnou záruku.

 

Garážový přístřešek a stavební úřad

I pro stavbu garážového přístřešku platí určitá pravidla a bez spolupráce se stavebním úřadem se neobejdete. Není potřeba stavební povolení ani stavební řízení, ale stavět zcela volně podle vlastních představ také nejde. Zvláště v případě, že stavíte garážový přístřešek pro dvě vozidla, se může stát, že překročíte určitou výměru a bude po vás vyžadována dokumentace ve větším rozsahu. I zde se vyplatí sjednat si stavbu na klíč včetně potřebných povolení a ušetřit si čas při jednání se stavebním úřadem a dalšími institucemi.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *