Jaro – čas na zvelebování

S jarem přichází čas na to dát tzv. do pucu svět kolem nás. Například postarat se o zahradu, která se probudila ze zimního spánku a teď přímo volá po naší péči – prořezat stromy, posekat trávník, zastřihnout živý plot. Vezmete-li si na pomoc ty správné pomocníky, tedy pily, sekačky, traktory a nůžky, pak vše zvládnete vyloženě hladce.

 

Nedílné vybavení domácnosti

Někdy je potřeba provést také celou řadu dalších úprav – opravit rozpadající se plot, postavit pergolu, altánek nebo zahradní odpočívadlo, kde budeme moci trávit příjemné chvíle. Z nejednoho z nás se tak chtě nechtě stává opravdový kutil. Obzvlášť, když zjistíme, že také naše domácnost si žádá zásah „odborníka“ – navrtat poličku, přimontovat okno nebo vyměnit dvířka u kuchyňské linky. Je tedy jasné, že se neobejdete bez šikovnosti a především správného nářadí, se kterým vám půjde práce pěkně od ruky a ze záležitosti na pár minut se tak nestane celodenní dřina.

 

Když chcete zvelebovat

K nejčastějším domácím činnostem patří zcela jistě vrtání, dvojnásob to pak platí v případě, že se rozhodnete váš příbytek zvelebit a pouštíte se do rekonstrukce. Na lehčí práce postačí aku vrtačka, u klasického zdiva oceníte výkonnější příklepovou vrtačku. Důležitá je také volba samotného vrtáku, většina z nás totiž sáhne po prvním, který doma najde. A to je chyba. Nejdříve si totiž musíte ujasnit, co vlastně chcete vrtat a podle toho vyberte takový, který potřebujete pro konkrétní účely. Jeden vyvrtá čistý otvor ve dřevě, další si poradí s tvrdou betonovou zdí, jiný lehce projede kovem. Investujte do kvalitních výrobků, ušetříte tak nejen vaši vrtačku, ale i vaše svaly. O vrtáky nezapomeňte pečovat, čas od času je promažte maznými spreji a oleji.

 

Nepodceňte bezpečnost

Při práci myslete také na bezpečnost, buďte opatrní a používejte ochranné pomůcky. Pozornost věnujte hlavně vašim očím, které jsou nejzranitelnější částí těla. Při vrtání se navíc hodně práší a hrozí, že oko může zasáhnout odlétající ostrý úlomek. Takto nebudete muset mhouřit oči a vyznačený bod vrtákem rozhodně neminete!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *