Izolace ochrání před nepříjemným hlukem

Při výstavbě nebo renovaci obytných prostor je důležité pamatovat na správnou izolaci, která nám zajišťuje klidné a pohodlné prostředí. Nejčastěji hledáme řešení pro panelákové byty, kde nás ruší sousedi nad námi i hluk z chodby a zároveň chceme být ohleduplní k obyvatelům pod námi. Izolace pomůže hluku se zbavit.

Proti sousedům nad námi

Dupání, skákání, posouvání nábytku, to vše nás dokáže vyrušit z odpočinku a kazí čas, který trávíme doma. Domluvy nepomáhají, stejně jako podhledy, od kterých se alespoň nějaká pomoc očekávala. Situace dokáže být dlouhodobě nepříjemná, zvlášť, pokud sousedi mají malé děti nebo každé ráno sklízí rozkládací gauč. Pomáhá účinné odhlučnění stropu, díky kterému se v našem bytě sníží hlučnost a zlepší komfort bydlení. Pro izolaci stropu se využívají moderní a nejúčinnější materiály s co nejmenší tloušťkou, nemusíme tak mít obavy, že na stropě nám bude byt hyzdit několikacentimetrová vrstva molitanu.

Pro ty pod námi

Hluk, který způsobují kroky a dupot, zmírní také izolace podlahy. Při každém mechanickém kontaktu s podlahou, nejčastěji právě kvůli chůzi po ní, při pádu předmětu nebo posunu nábytku, vzniká hluk a vibrace pronikající do konstrukce. Beton je velmi dobrým vodičem vibrací, proto je v bytových domech všechno dobře slyšet. Když ale mezi beton a podlahu aplikujeme kročejovou izolaci, zabráníme přenášení vibrací dál a dochází k utlumení hluku. Můžeme tak být klidní, že sousedy pod námi nerušíme a samozřejmě je možnost doporučit kročejovou izolaci i sousedům nad námi. Umístit se může kročejová izolace podle potřeb a požadavků pod betonový potěr, do konstrukce dřevěné podlahy i přímo pod nášlapnou vrstvu.

Při výběru a instalaci izolací, ať už na strop nebo podlahu, je důležité konzultovat s odborníky, aby bylo dosaženo maximální účinnosti.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *