Jak vybrat umyvadlo se skříňkou?

Sice se na první pohled zdá, že výběr umyvadla se skříňkou je jednoduchý úkol, nicméně i nad koupelnovým nábytkem je nezbytné přemýšlet. Existuje hned několik důležitých věcí, které byste měli u umyvadla se skříňkou zvážit. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno zohlednit, abyste neprohloupili.

 

Kdo bude koupelnu používat?

První zásadní otázkou, kterou byste si měli položit, je to, kdo vlastně bude koupelnu používat. Při rekonstrukci této specifické místnosti je nezbytné odpovědět si na několik otázek, abyste sáhli po správném vybavení. Potřebujete dvojité umyvadlo, nebo je koupelna menších rozměrů, a tak hledáte řešení s dostatkem úložného prostoru? Budou koupelnu využívat také děti? Vyžadujete nějaké speciální úpravy kvůli osobám se zdravotním postižením?

Preferujete spíše větší úložný prostor, nebo raději větší umyvadlo? Zkuste se tedy zamyslet nad hlavním účelem koupelny. Stejně tak zvažte i baterii, která je k umyvadlu připojena.

 

Co je třeba vědět o rozměrech?

V neposlední řadě byste se měli zaměřit na umyvadla se skříňkou – https://absulo.cz/koupelna/koupelnovy-nabytek/umyvadlo-se-skrinkou.html, aby vám vyhovovalo i svými rozměry. Pamatujte na staré přísloví: „Dvakrát měř, jednou řež.“ Existují tři hlavní rozměry, jež je potřeba posoudit.

Výška. Zmíněný parametr se odvíjí od účelu, k jakému má umyvadlo sloužit. Kdo bude koupelnu nejvíce využívat? Jestliže hledáte něco vhodného pro děti, standardní výška pohybující se mezi 75 cm až 80 cm. V domácnostech bez ratolestí je dobré poohlédnout se po komfortní výšce, která je 90 cm.

Šířka. Většina lidí si pod pojmem šířka představí šířku koupelnové skříňky. Většinou tato skříňka mívá od 60 do 150 cm, takže záleží na tom, kolik volného místa je v koupelně dostupného. Podle toho zvolíte buď umyvadlo samostatné, nebo dvojité.

Hloubka. V případě, že vyžadujete více úložného prostoru, najde u vás uplatnění skříňka s větší hloubkou.

Samozřejmě, pokud to váš rozpočet a prostor dovolí, můžete si nechat navrhnout koupelnové umyvadlo se skříňkou na míru. Jestliže však hledáte moderní provedení, které vás nadchne i svou cenou, podívejte se do e-shopu absulo.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *