Jak se zbavit spár v omítce?

Ačkoliv se snažíme a do svého bydlení investujeme mnoho energie a financí, přesto se mohou časem projevit některé exteriérové vady jako spáry nebo trhliny na zdech či okolo oken. Ačkoliv tyto problémy nemají zásadní vliv na kvalitu bydlení, s otevřenou náručí je také rozhodně nepřivítáme. Navíc se z nich časem mohou stát problémy, které bude nutné řešit. Jak tedy tyto spáry zahladit?

Správa domu či bytu je nedílnou součástí našich životů a je to takový nekonečný příběh. Jednou naše bydlení vyžaduje vymalovat, jednou zase vyměnit okna a poté je potřeba zateplení. Nehledě na to, že na kvalitu všech vyžádaných změn působí i vnější vlivy, případně jak si stavba sedá. Takže se zdá, že ne vše na našem domě můžeme úplně ovlivnit. A ačkoliv máme pocit, že jsme vše udělali správně, vyloupnou se najednou na našich zdích praskliny a trhliny. Tak a co teď?

 

Pattex štukový akryl je tmel na disperzní bázi, vhodný pro práci jak v interiéru, tak exteriéru. To znamená, že s ním můžete opravovat jak trhliny zdí uvnitř domu, tak na venkovní omítce. Lze jej využít jako tmel na praskliny ve zdech, spáry mezi sádrokartony i na spáry okolo oken a dveří.  Díky vynikající odolnosti vůči UV záření ani po čase nemění barvu. Navíc se vyznačuje vysokou přilnavostí k většině stavebních materiálů včetně porézních, jako jsou například omítky, beton, dřevo nebo kámen. Je možné s ním pracovat i za vlhka. Pattex štukový akryl je elastický a vhodný i na hrubé povrchy. Snadno jej můžete přetřít, proto na první pohled nebude ani znát, že zde kdy nějaká prasklinka vůbec byla. Tento tmel bude neocenitelným pomocníkem při různých rekonstrukcích či drobnějších opravách vašeho domu či chalupy.

Více informací o produktu i o dalších šikovných pomocnících pro práci v interiéru i exteriéru naleznete na www.pattex.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *