Nároky na zateplení se změnily

Mít vlastní dům je snem mnoha lidí, ale vysoké náklady jsou stinná stránka, navíc rok od roku stoupají. Dříve bylo bydlení v rodinném domě spojeno s vesnickým stylem života a také možností zajistit si vytápění dřevem a uhlím. Tyto suroviny byly natolik dostupné a levné, že se nikdy moc neřešilo, kolik se za zimu protopí. Jenže časy se mění.

V posledních době používáme k topení spíše plyn, elektřinu nebo i tuhá paliva, vše ale značně podražilo. Každé roční vyúčtování topné sezóny tak zkomplikuje život majitelům domů, kteří si slíbí, že takhle to dál nejde a svůj přístup k nakládání s teplem zásadně změní. Často ale stačí nijak složité řešení. Každý dům disponuje určitými energetickými možnostmi a většinou platí, že čím je dům starší, tím hůře v hodnocení energetické náročnosti patrně dopadne.

 

Na vině jsou stropy

Tajemství snížení nákladů skrývá kvalitní izolace. Většina lidí tak tradičně navrhne izolaci bočních stěn domu a fasád, ale jedná o slepou kolej, která je výhodná pouze pro určité skupiny nemovitostí. Samozřejmě náklady pomůže snížit, ale návratnost investice je zdlouhavá a úspora nijak závratná. Oproti tomu izolace stropu je řešení rychlé a efektivní, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Patří mezi nejlepší opatření, protože plocha stropu bývá největší plochou v domě bez oken a dveří, efekt má tak velký účinek. Aplikace je finančně nenáročná, protože nepotřebuje žádnou omítku ani montáž. Hlavním důvodem pro izolaci stropu je fakt, že teplý vzduch stoupá vždy nahoru!

Foukaná izolace Magmarelax sníží náklady na vytápění až o 30 % a v létě naopak zabrání přehřívání prostor. Instalace foukané pěny je velmi jednoduchá a netrvá déle než pár hodin. Speciální vůz přiveze izolační materiál až na místo určení a pomocí hadice a čerpadla je izolace foukána až do patra nebo na půdu. Nenadělá se tak žádný nepořádek. V případě zájmu je možné zdarma požádat o odbornou konzultaci a takzvané oměření, které provede osobně technik. Získáte tak základní přehled o výsledné ceně izolace právě pro váš dům.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *