Kde potřebují panelové domy zajistit odvětrávání?

Panelové domy mají v systému odvětrávání jednu velkou slabinu. V každém panelovém domě by měl být zajištěn systém přirozeného tahu v šachtách. Tento systém by měl zajišťovat pravidelnou výměnu vzduchu v šachtách paneláků tak, aby tam vzduch nebyl příliš dlouho a nezačal se kazit, vlhnout a zapáchat. Bohužel v mnoha případech systémy přirozeného tahu nefungují tak, jak by měly a potřebují pomoc. 

Dá se zajistit odvětrání jinak a bez velkých nákladů?
Větrání v bytě si všichni pohlídáme pomocí oken. Na větrání šachet už ale potřebujeme odborného pomocníka, který by tento problém dokázal vyřešit. Naštěstí existuje způsob, který vyřeší odvětrání šachet v panelovém domě velmi spolehlivě. Dokonce pro svůj chod nebude potřebovat ani žádnou elektrickou energii. O co se tedy jedná? Správné odvětrání šachet v panelových domech mohou zařídit ventilační turbíny. Jedná se o spolehlivý způsob odvětrání, který je jednoduchý, vysoce účinný, spolehlivý a levný.

  odvětrání šachet

Princip je jednoduchý, ale spolehlivý
Ventilační turbíny pro odvětrávání využívají velmi jednoduchý, ale osvědčený princip. Jedná se o princip proudění vzduchu. Na střechu panelového domu se umístí zařízení ve tvaru kupole. Ta se skládá ze základny, stavitelného hrdla a hlavice. Díky unikátnímu mechanismu stačí pouze minimální vítr, uvnitř turbíny se roztočí ložiska, která odsávají vzduch ze šachet. Na tomto principu fungují ventilační turbíny VIV a Lomanco, které na našem trhu dodává společnost TAURIS plus, s.r.o.. Ta se také postará o to, aby byly turbíny správně namontované a nedostávala se vlhkost do šachet.

 

Kompletní nabídku a informace naleznete na www.taurisplus.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *