Montované haly a jejich využití a výhody

Mnozí z nás jistě již slyšeli o montovaných halách, které lze velice dobře využít ve světě podnikání, ale i zemědělském sektoru. Pro výrobu, uskladnění materiálu a koneckonců i pro uskladnění hotových komponentů je potřeba samozřejmě velký skladovací prostor, kterého mnohdy není dostatek. Řešení v tomhle směru poskytují montované haly, jejichž využití je opravdu všestranné. Poptávka po těchto halách je veliká a tak si můžeme upřesnit, jaké mají výhody a kde bychom je mohli využít.

 

Jak lze využít montované haly

Jestliže nás tlačí čas a my opravdu potřebujeme uskladnit zboží nebo jinak využít tyto haly, jsou montované haly spolehlivým řešením. Tyto haly mají velké pozitivum v tom, že jsou velice rychle postaveny na pevném základu a to v řádech dní maximálně týdnů. U klasických zděných objektů se tohle bohužel říci nedá a to je také důvod, proč mnoho zákazníků tyto haly využívají. Jsou navíc prostorné a pokud naše firma potřebuje rozšířit výrobní halu nebo pokud potřebujeme skladové prostory, máme v tomhle případě dostatek místa a ideální řešení. Co se týká velikosti haly, můžeme říci, že jejich velikost je různorodá. Záleží na požadavcích a potřebách klienta. Investora většinou zajímá jako první cena. A i tady se můžeme bavit o pozitivním řešení, který potěší nejednoho klienta. Nízké pořizovací náklady jsou další velkou výhodou montovaných hal. A to je velice pozitivní zpráva.

 

Další výhody montované haly

Ale nezůstaneme jen u těchto výhod montovaných hal. Pokud nejsme stále rozhodnuti, zda si tuto halu pořídit, můžeme přidat ještě další výhodu, která se určitě vyplatí. Jde totiž o velikost montované haly. V případě, že již takovou halu máme, ale vzhledem k rozšíření našeho podniku potřebujeme přece jenom halu zvětšit, můžeme požádat firmu o její zvětšení. Není to nic těžkého a neobvyklého. Jde o běžnou věc, která se všem majitelům zamlouvá. A stejně tak jako se dá hala zvětšit, dá se také podle potřeby i zmenšit. Takže i pokud chceme halu přemístit na jiné místo, je postup prakticky totožný. Montáž je stejně snadná jako demontáž a navíc nepotřebujeme stavební povolení. Pokud tedy hala nemá nad 300 m2, musí mít ale pevný základ, což jsme zmiňovali již na začátku.

 

Sníh, déšť a slunce

Povětrnostní podmínky jsou dalším otazníkem pro ty, co uvažují o montovaných halách a stále se nemohou rozhodnout. Jistě, že se počasí nedá nikterak ovlivnit, a proto bychom měli vědět, že i před rozmary počasí se dá dobře ochránit naše zboží. Vysoce pevnostní materiál, ze kterého jsou plachty vyrobeny na opláštěná haly je izotermický, antistatický a nehořlavý. Výrobci těchto plachet dávají mnohaletou záruku  a pokud tedy hledáme skladové prostory, zastřešení pro sportovní hřiště a podobně, jsou tyto montované haly ideálním řešením. Nemusíme se obávat slunečního svitu, plachty nepromoknou a ani sníh není na závadu. Navíc mají tyto plachty nejpevnější možný způsob sváru, jde o vysokofrekvenční způsob svařování plachet.

 

Okna, dveře a topení

I tyto haly mohou mít ve své výbavě to, co klasická zděná stavba. Ať už jsou to okna nebo dveře, vždy se najde spolehlivé řešení, které nám bude vyhovovat. Klasická okna jsou zde nahrazena slídovými otvory a vrata mohou být nejen dvoukřídlá, ale i posuvná nebo dokonce rolovací. K dalším doplňujícím službám můžeme řadit osvětlení, topení a elektroinstalaci. Montované haly mají dlouhou životnost a tak se nemusíme obávat, že bychom po záruční době museli pořizovat halu novou.

 

Využití montovaných hal

Jak tyto haly využít? Pro naše podnikání a jiné průmyslové odvětví jsou tyto montované hal velkým pomocníkem a výhodnou investicí. Lze je tedy využít jako skladovací nebo výrobní prostory. Ale můžeme je využít i v zemědělství, kde slouží k ustájení hospodářských zvířat a jejich krmiva, jako garáže pro zemědělskou techniku, ale i k zakrytování nejrůznějších sportovních hřišť a bazénů, tělocvičen a jízdáren. Zkrátka široké spektrum využití těchto montovaných hal je další nespornou výhodou.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *