Podřezání zdiva by mělo být u některých objektů samozřejmostí

Zjišťujete, že ve vaší domácnosti je stále poměrně vlhko a poněkud hůře se vám dýchá? Pokud je tomu tak, rozhodně byste neměli ponechávat nic náhodě. Jak vaše zdraví, tak i kondice ostatních členů domácnosti mohou být ohroženy. Přespřílišná vlhkost je velkým rizikem. Zaměřme se tedy podrobněji na všechno, co vám může hrozit a jakým způsobem proti takovémuto prostředí bojovat.
 

Nenechejte bujet plísně a bakterie

Problémů spojených s vlhkým zdivem je spousta. V první řadě je třeba brát v potaz zdravotní hledisko. V takovémto prostředí se totiž vytváří nejlepší živná půda pro vznik plísní. Jejich spóry následně dýcháme, což má logicky na náš zdravotní stav neblahý vliv. Ve vlhku se také velmi dobře daří houbám a bakteriím. Jejich působení je bohužel neblaze známo. Zapomenout nelze ani na ekonomické hledisko. Vytápění starších objektů, v jejichž zdech jsou patrné stopy vody, je mnohem více finančně nákladné. Jednat se může i o několik tisíc korun ročně navíc.

 

Řešení situace představuje podřezání zdiva

Přemíra vlhkosti rozhodně nepředstavuje neřešitelný problém. Stačí se pouze obrátit na profesionály, kteří zrealizují podřezání zdiva. V současné době existuje hned několik moderních vysoce efektivních způsobů. Poměrně známé je podřezání zdí motorovou pilou, nicméně zapomenout nelze ani na využití diamantového lana při tomto postupu. U některých objektů se vyplatí spíše chemická injektáž zdiva. Vše záleží na aktuálním stavu.

 

Kdy a kde podřezání realizovat?

Důležité je zachytit moment, kdy je tato činnost zapotřebí. Známými indikátory jsou především vlhkostní mapy na zdech. Dále je třeba zmínit přemíru vody ve vzduchu citelnou při dýchání. Není také od věci vše změřit speciálním přístrojem. Co se týká samotného řešení podřezání zdiva, výbornou volbu představuje společnost Izolace František Hróz nabízející všechny zmiňované metody a veškerý servis spojený s eliminací nadměrné vlhkosti staveb.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *